Wydrukuj tę stronę
wtorek, 10 grudzień 2019 14:57

Parafia Miłosierdzia Bożego w Żukowie

Autor: 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Parafia Miłosierdzia Bożego w Żukowie Parafia Miłosierdzia Bożego w Żukowie fot. Aleksander Kostuch

Kościół w stylu neo gotyckim nie jest zabytkiem lecz budowany nie tak dawno znajduje się na drodze numer 20 jadąc z Gdyni lub numer 7 z Gdańska w kierunku Kartuzy.

Na podstawie strony https://mb.diecezja.gda.pl dowiadujemy się, że dnia 25 lipca 1999 - Dekretem Ks. Arcybiskupa Tadeusza Gocłowskiego, Metropolity Gdańskiego, została powołana nowa parafia w Żukowie, pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego, której proboszczem został Ks. Czesław Las.

Kościół pw. Miłosierdzia Bożego w Żukowie został zaprojektowany przez architekta dr WIESŁAWA KUPŚCIA z Sopotu. Kierownikiem nadzoru został pan FRANCISZEK TREPCZYK, parafianin który z wielkim zaangażowaniem i sercem codziennie odwiedzał plac budowy. Wykonawcami "dzieła budowy świątyni" są parafianie, którym w pierwszych latach (wznoszenia murów świątyni) przewodniczył pan STEFAN WESOŁOWSKI. Sprawami organizacyjnymi w wielu dziedzinach zajmował się pan FRANCISZEK DUNST i pan EDMUND DRAWC. Nad całością czuwał i nadal czuwa - nasz proboszcz, Ks. CZESŁAW LAS, który włożył wiele sił i serca w powstawanie nowej świątyni, począwszy od posługi duszpasterskiej, poprzez sprawy organizacyjne, a kończąc na wspólnej pracy przy wznoszeniu Bożego domu.

Czytany 911 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 14 styczeń 2020 20:45
Aleksander Kostuch

Redaktor Naczelny portalu "Szwajcaria-Kaszubska.pl".

Zapraszam do eksploracji, a potem do współredagowania...

Strona: www.szwajcaria-kaszubska.pl

Najnowsze od Aleksander Kostuch

Artykuły powiązane