Szlaki turystyczne

Znajdziesz tu informacje na temat miejsc, które są ciekawe do odwiedzenia. Prezentacja wizualizacji i zdjęć oraz opisów szlaków pieszych, rowerowych i Nordic Walking.

GOKSiR Chmielno

GOKSiR Chmielno

Gminny Ośrodek Kultury w Chmielnie zwany w skrócie GOKSiR

odliczmy dni do kolejnej edycji Festiwalu Truskawek Kaszubskich, który już w najbliższą niedzielę 30 czerwca od godz. 12:00 w Chmielnie. Tym razem podejmiemy próbę ustanowienia Rekordu Polski przygotowując konfiturę z truskawek kaszubskich. To przedsięwzięcie przekazaliśmy w ręce pana Łukasza Konika - kucharza, prezentera kulinarnego, autora naszych dotychczasowych truskawkowych rekordów kulinarnych.

Festiwal to też pokazy kulinarne i degustacje truskawkowych dań przygotowanych przez ekspertów ze Stowarzyszenia Kucharzy Polskich. Będzie też fontanna czekolady z truskawkami. Lody truskawkowy i degustacje produktów firmy DANONE oraz Mamut

Po raz drugi goście Festiwalu będą mogli pojechać na truskawkowe pole i samodzielnie nazbierać do koszyczków kaszubskich truskawek.

A po raz pierwszy na Festiwalu będzie "truskawkowe SPA" - warsztaty na których samodzielnie można będzie wykonać naturalne kosmetyki z truskawkami.

Tradycyjnie organizujemy konkursy na najatrakcyjniejsze truskawkowe stoisko, na kreację inspirowaną motywami truskawkowymi i konkurs kulinarny im. Heleny Gruchałowej o Puchar Ministra Rolnictwa za najlepszy produkt z truskawek kaszubskich.

Będzie też moc atrakcji dla najmłodszych i koncerty.

A gwiazdą Festiwalu będzie... oczywiście TRUSKAWKA KASZUBSKA :-)

Serdecznie zapraszamy

Dzisiaj w Domu Kultury zaprezentowali się najlepsi recytatorzy literatury kaszubskiej z Gminy Chmielno. Jury w składzie Brygida Michalewicz, Agnieszka Cirocka i Maria Dradrach wyłoniło zwycięzców tegorocznej edycji. Wszystkim GRATULUJEMY!

Po raz drugi Przedszkole Samorządowe Baśniowa Kraina w Chmielnie zorganizowało międzyprzedszkolny konkurs recytatorski "Wiosna... ach to Ty".

Bezpłatne przedstawienia teatralne dla dzieci w wykonaniu ,,Teatrzyk Blaszany Bębenek"

20.02 ,,Anaruk w Grenlandii" godz. 14:00

Bezpłatne przedstawienia teatralne dla dzieci w wykonaniu ,,Teatrzyk Blaszany Bębenek"

13.02  ,,Pinokio" godz. 14:00

Strona 1 z 38

Skocz do:

Polecamy

Stanica Wodna Chmielno
( / Baza noclegowa)

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Gościmy

Odwiedza nas 220 gości oraz 0 użytkowników.

szwajcaria-kaszubska.pl