GOKSiR Chmielno

GOKSiR Chmielno

Gminny Ośrodek Kultury w Chmielnie zwany w skrócie GOKSiR

Zajęcia realizowane przez studentki w ramach programu ,,PROJEKTOR -wolontariat studencki" w dwa weekendy sierpniowe 10-11.08 oraz 24-25.08 w godzinach 10:00-14:00 w Gminnym Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji w Chmielnie.

Zajęcia odpowiednie dla dzieci w wieku 8+.

"Pomarańczowy szlak" to nazwa programu grantowego Fundacji Orange z którego GOKSiR Chmielno otrzymał dotację na stworzenie innowacyjnego szlaku łączącego sześć pomorskich miejscowości w których powstały Pracownie Orange.

W 100. rocznicę powołania Policji Państwowej centralne obchody, z udziałem najwyższych władz państwowych, przedstawicieli środowisk naukowych, stowarzyszeń, funkcjonariuszy i - co najważniejsze — ludzi, którym codziennie służą pomocą polscy policjanci, odbyły się 24 lipca w Warszawie na Zamku Królewskim, a następnie na Placu Marszałka J. Piłsudskiego. Na zaproszenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku i Związku Gmin Pomorskich Gmina Chmielno uczestniczyła w tym wydarzeniu.

Dzisiaj odbył się IV edycja Festiwalu Truskawek Kaszubskich. W niedzielę 30 czerwca od godz. 12:00 w Chmielnie. Tym razem podjęto próbę ustanowienia Rekordu Polski przygotowując konfiturę z truskawek kaszubskich. To przedsięwzięcie zostało przekazane w ręce pana Łukasza Konika - kucharza, prezentera kulinarnego, autora naszych dotychczasowych truskawkowych rekordów kulinarnych.

Festiwal to też pokazy kulinarne i degustacje truskawkowych dań przygotowanych przez ekspertów ze Stowarzyszenia Kucharzy Polskich. Była fontanna czekolady z truskawkami. Lody truskawkowe i degustacje produktów firmy DANONE oraz Mamut.

Po raz drugi goście Festiwalu mogli pojechać na truskawkowe pole i samodzielnie nazbierać do koszyczków kaszubskich truskawek.

A po raz pierwszy na Festiwalu było "truskawkowe SPA" - warsztaty na których samodzielnie można będzie wykonać naturalne kosmetyki z truskawkami.

Tradycyjnie konkursy na najatrakcyjniejsze truskawkowe stoisko, na kreację inspirowaną motywami truskawkowymi i konkurs kulinarny im. Heleny Gruchałowej o Puchar Ministra Rolnictwa za najlepszy produkt z truskawek kaszubskich.

Była moc atrakcji dla najmłodszych i koncerty.

A gwiazdą Festiwalu była... oczywiście TRUSKAWKA KASZUBSKA :-)

Serdecznie dziękujemy

Dzisiaj w Domu Kultury zaprezentowali się najlepsi recytatorzy literatury kaszubskiej z Gminy Chmielno. Jury w składzie Brygida Michalewicz, Agnieszka Cirocka i Maria Dradrach wyłoniło zwycięzców tegorocznej edycji. Wszystkim GRATULUJEMY!

Strona 1 z 38

Skocz do:

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Gościmy

Odwiedza nas 152 gości oraz 0 użytkowników.

szwajcaria-kaszubska.pl