Szlaki turystyczne

Znajdziesz tu informacje na temat miejsc, które są ciekawe do odwiedzenia. Prezentacja wizualizacji i zdjęć oraz opisów szlaków pieszych, rowerowych i Nordic Walking.

Ze słownika Polsko-Kaszubskiego:gaśnięcie | gasniãcé, gasnienié (sł. Eugenisz Gołąbek)
wtorek, 07 wrzesień 2021 00:00

Dożynki Gminy Chmielno - fotorelacja

Autor:  GOKSiR Chmielno
Oceń ten artykuł
(6 głosów)
Dożynki Gminy Chmielno Dożynki Gminy Chmielno

W niedzielę, 5 września w Parku Rekreacyjnym nad jeziorem Wielkim w Miechucinie odbyły się Dożynki Gminno-Parafialne.

Rozpoczęły się one uroczystą mszą świętą w kościele pw. św. Wojciecha i Brata Alberta Chmielowskiego. W podziękowaniu Bogu za tegoroczne plony przedstawiciele dziewięciu sołectw z gminy zanieśli dary. Sołectwo Garcz złożyło na ołtarzu kwiaty, Sołectwo Borzestowo kosz owoców, Sołectwo Cieszenie miód, Sołectwo Reskowo wino, Sołectwo Przewóz chleb, Sołectwo Kożyczkowo ryby, Sołectwo Miechucino wędliny, Sołectwo Chmielno oraz Zawory przetwory a Sołectwo Borzestowska Huta tradycyjny „młodzowy kuch”. Na miejsce wydarzenia przeszedł uroczysty korowód dożynkowy.

Program artystyczny rozpoczął Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca Chmielanie, który zaprezentowalł tradycyjne, kaszubskie tańce. Następnie publiczność rozśmieszył kabaret w wykonaniu Koła Gospodyń Wiejskich z Wielkiego Klincza „Sąsiadki Aparatki”. Wykonały one swoje wersje znanych i lubianych przez publiczność utworów. Zadebiutowały również na scenie z nowym spektaklem.

Na dożynkach nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych. Dzieci mogły bawić się na dmuchanym placu zabaw. Ponadto przy scenie odbyły się tańce, po których uczestnicy otrzymali słodkie upominki.

Podczas imprezy ogłoszono wyniki gminnego etapu konkursu „Piękna Wieś Pomorska 2021”. W kategorii „najpiękniejsza wieś” I miejsce zajęło Kożyczkowo. W kat. „najpiękniejsza zagroda” I miejsce zostało przyznane Andrzejowi Bielińskiemu z miejscowości Rzym. Na drugiej pozycji znaleźli się Grażyna i Andrzej Czaja z Łączyńskiej Huty, a podium zamykają Anna i Jerzy Król z Kożyczkowa.

W czasie wydarzenia można było skorzystać z punktu informacyjnego dotyczącego programu czyste powietrze. Ponadto przy szkole działał mobilny punkt szczepień, gdzie chętni mogli przyjąć preparat. Osoby, które jeszcze nie wzięły udziału w Powszechnym Spisie Ludności również mogły to zrobić podczas dożynek.

Wieczorem rozpoczęła się zabawa przy muzyce na żywo. Pierwszy koncert zagrał zespół Klneczon Projekt – grupa tworzona przez dwóch basistów i perkusistę, którzy wykonują muzykę Krzysztofa Klenczona. Następnie wystąpiła gwiazda disco-polo - Fischer, który rozruszał publiczność i zachęcił do wspólnej zabawy pod sceną. Imprezę zamknął koncert zespołu Eksplozja.

Galeria

{gallery}3145{/gallery}
Czytany 3420 razy Ostatnio zmieniany środa, 08 wrzesień 2021 13:02

Media

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Polecamy

Pokoje "Dorota"
( / Baza noclegowa)

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Akademia Kaszubska

szwajcaria-kaszubska.pl