Szlaki turystyczne

Znajdziesz tu informacje na temat miejsc, które są ciekawe do odwiedzenia. Prezentacja wizualizacji i zdjęć oraz opisów szlaków pieszych, rowerowych i Nordic Walking.

Ze słownika Polsko-Kaszubskiego:dokazywanie | wëstwôrzanié (sł. Eugenisz Gołąbek)
sobota, 30 kwiecień 2016 14:17

Statystyki dotyczące portalu Szwajcaria-Kaszubska.pl za 2015 rok.

Autor: 
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Portal Szwajcaria-Kaszubska.pl na urządzeniu mobilnym Portal Szwajcaria-Kaszubska.pl na urządzeniu mobilnym

Działamy od 2012 roku. Aktualnie on-line jest ponad 1100 artykułów dotyczących rozrywki na Kaszubach, a w szczególności na terenie regionu Szwajcarii Kaszubskiej. Zamieściliśmy w galerii ponad 4300 zdjęć i obrazów, nie licząc ilustracji artykułów, w których często są fotorelacje z wydarzeń mające dużą liczbę atrakcyjnych zdjęć.

Publikujemy informacje dotyczące turystyki i społeczności regionu. Najczęściej otwierany artykuł miał 69749 otwarć. Kolejne artykuły to 54685, 27924, 25636, 21611, 20653, itd. Zdjęcia, które były najczęściej otwierane miały otwarć w kolejności 8326, 7931, 7694, 6830, 6784, itd.

Na podstawie statystyk z google Analytics wiemy, że w 2015 roku odwiedziło nas 40 000 niepowtarzalnych osób, którzy wygenerowali  150 000 odsłon. Miesięcznie nasz portal odwiedza od 4000 - 6000 niepowtarzalnych osób, przy tym w sezonie pikami nawet więcej.

Najczęstszym naszym użytkownikiem jest pracująca płeć piękna w wieku od 25 - 34 lat. Pań w tym wieku jest dwa razy więcej niż Panów. Następnym najczęstszym użytkownikiem naszego portalu jest Turysta, który szuka hotelu lub restauracji. Tu również w wieku 25-34 lat, tu trzy razy częściej prowadzą poszukiwania hotelu, wycieczki, restauracji Panie niż Panowie. Kolejna grupa turystów to w wieku 35-44 lata i tu znowu Panie częściej szukają atrakcji, ale już tylko o 1/3 więcej niż Panowie. Kolejna wieka grupowa to 55-64 lata i później 45 - 54 lat. W tych grupach znowu Pań jest więcej niż Panów.

Kolejna grupa osób to poszukujący informacji o nadchodzących wydarzeniach w regionie. Tutaj znowu najsczęstsza grupa osób to Panie w wieku 25 - 44 lata, ale dalej w kolejności to pokolenie młodsze 18 - 24 lata z tym, że znowu naszym najczęstszym użtkownikiem to Panie. Bardzo Wam dziękujemy i będziemy się w tym kierunku rozwijać, aby podobać się jeszcze bardziej. Kolejne grupy odbiorców z innymi zainteresowanami - Historia, Społeczność, Dom, Edukacja, itd. Ogółem to jednak Panowie jako użytkownicy portalu są w przewadze.

 

Statystyki wieku użytkowników dla portalu szwajcaria-kaszubska.pl w 2015 roku

Statystyki płci dla portalu szwajcaria-kaszubska.pl w 2015 roku

 

Nowi użytkownicy stanowili 78,37%, zaś powracający to tylko 21,63%. Musimy popracować aby zachęcić nowych użytkowników do częstszego wracania na nasz portal. Chciałbym aby w tym roku procent tej drugiej kategorii trochę wzrósł.

78,05% odwiedzających pochodzi z Polski, jednak odwiedzają nas również w kolejności: mieszkańcy Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Angli, Kenii (to dla nas również niespodzianka ! Pozdrawiamy Kenijczyków serdecznie), Brazylii, Holandii, Norwegii i Rosji.

Najwięcej z naszych użytkowników korzysta z przeglądarki Internetowej Chrome, potem Firefox, Internet Explorer i Safari na urządzeniach firmy Apple. Później to Opera, Android i inne, ale jest ich znikoma ilość.

Najwięcej z naszych użytkowników korzysta z Neostrady, czyli z domu i małych firm. Potem z sieci UPC i telefonii komórkowych. Dalej - stałe łącze, czyli z dużych firm.

17,9% użytkowników korzysta z telefonów, 5,37 % z tabletów, zaś najczęściej z komputerów staconarnych.

 

Zachęcamy Was do udziału w dodawaniu tekstów i informacji, w szczególności dotyczących bieżących wydarzeń kulturalno - turystycznych w regionie. Zachęcamy również do współuczestniczenia w rozwoju zawartości witryny. Przede wszystkim zapraszamy do zamieszczania autorskich treści i ilustracji. Zapraszamy do współudziału w tworzeniu galerii Krajobrazów, rzeczy, artefaktów i społeczności. 

 

Jako, że przyświeca nam cel zbliżenia regionu do turystów i mieszkańców zachęcamy lokalnych przedsiębiorców, fundacji, instytucji do dodawania i aktualizacji oferty dla turystów i mieszkańców. Celem założenia reklamy prosimy o kontatk z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub pod telefonem 606 471 582. Będziemy zabiegać o większą popularność i będziemy się rozwijać. 

Czytany 1947 razy Ostatnio zmieniany sobota, 30 kwiecień 2016 15:30
Aleksander Kostuch

Redaktor Naczelny portalu "Szwajcaria-Kaszubska.pl".

Zapraszam do eksploracji, a potem do współredagowania...

Strona: www.szwajcaria-kaszubska.pl

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Polecamy

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Gościmy

Odwiedza nas 153 gości oraz 0 użytkowników.

szwajcaria-kaszubska.pl