Szlaki turystyczne

Znajdziesz tu informacje na temat miejsc, które są ciekawe do odwiedzenia. Prezentacja wizualizacji i zdjęć oraz opisów szlaków pieszych, rowerowych i Nordic Walking.

Ze słownika Polsko-Kaszubskiego:dopędzić | dogònic, dognac, donëkac, nagònic (sł. Eugenisz Gołąbek)
środa, 21 grudzień 2016 01:39

Kraina Misiolandii dla uczniów w Kożyczkowie

Autor: 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kraina Misiolandii dla uczniów w Kożyczkowie

25 listopada przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia. To chyba wciąż najpopularniejsza i najukochańsza z dziecięcych zabawek od 114 lat. Święto to, zostało ustanowione w 2002 roku – dokładnie w setną rocznicę powstania tej mięciutkiej i niepowtarzalnej dziecięcej przytulanki.

Kartka z kalendarza tego dnia, zainspirowała uczniów aktywu bibliotecznego, aby właśnie pluszowy miś stał się bohaterem dla młodszych koleżanek i kolegów. Przygotowali krótkie wystąpienie, na które biletem wstępu był specjalnie wykonany emblemat z misiem. Kiedy uczniowie wraz ze swoim pluszakami oficjalnie zostali przyjęci do Krainy Misiolandii – przywitał ich wierszem J. Brzechwy miś Onufry. W jego towarzystwie odczytany został fragment opowiadania M. Kownackiej pt.: Stary, zielony miś. Uczestnicy spotkania wykazali się bystrością i wiedzą odpowiadając na pytania bibliotekarki, tyczące się wysłuchanego opowiadania. Dzieci z klas I-III przygotowały też piękne wierszyki o misiach, jak i bardzo chętnie prezentowały wszystkim swoje ukochane pluszaczki.

Podczas spotkania nie zabrakło też konkursów. Jury bardzo się napracowało, podczas wyboru największego, najmniejszego i najbardziej puszystego misia. Pomiary były trudne, ale warto było… Największy miś mierzył bowiem ponad 130 cm i zostały przyniesiony przez Damiana Rompskiego z kl. II. Najmniejszy należy do Dominiki Jóskowskiej z tej samej klasy – mierzył 15 cm. Nie lada wyzwanie stanowiło wybranie najbardziej puszystego pluszaka – po burzliwych naradach laureatem został kolorowy miś Julii Czaja. Najwięcej emocji, i wielkie poruszenie w Krainie Misiolandii, wzbudził konkurs z miodem w roli głównej – najszybciej zniknął z talerzyka Kornelii Piask. Najlepszymi znawczyniami przyjaciół Kubusia Puchatka okazały się Łucja Kitowska i Roksana Czaja z kl. II. Nie zabrakło też konkursów wiedzowych, o postaciach misiów z różnych bajek – tu najlepsza okazała się Wiktoria Ropela z kl. III.

Ogłoszone też zostały wyniki konkursu na wykonanie misia w formie figury przestrzennej, wykorzystując różnorodne materiały, tworzywa… poziom wykonania prac był bardzo wysoki. Każdy autor misia zasłużył na nagrodę – prace były oryginalne i piękne. Komisja nagrodziła każdego z uczestników konkursu, a dyplomy za najlepsze prace otrzymali:

I miejsce: Nicola Dawidowska kl. II i Amelia Zaborowska kl. I

II miejsce: Maja Dawidowska kl.I i Błażej Jóskowski kl. I

III miejsce: Wiktoria Richert kl. III i Roksana Czaja kl. II

GRATULUJEMY!!

Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały misiowe ciasteczka

Katarzyna Szreder

Czytany 1884 razy
GOKSiR Chmielno

Gminny Ośrodek Kultury w Chmielnie zwany w skrócie GOKSiR

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Polecamy

Dom pod Gruszą
( / Baza noclegowa)

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Gościmy

Odwiedza nas 197 gości oraz 0 użytkowników.

szwajcaria-kaszubska.pl