Szlaki turystyczne

Znajdziesz tu informacje na temat miejsc, które są ciekawe do odwiedzenia. Prezentacja wizualizacji i zdjęć oraz opisów szlaków pieszych, rowerowych i Nordic Walking.

Ze słownika Polsko-Kaszubskiego:biedronka | gòdzynka (sł. Eugenisz Gołąbek)
środa, 25 styczeń 2017 18:46

Nowa atrakcja na Kaszubach - boisko footgolfowe z przeszkodami.

Autor: 
Oceń ten artykuł
(11 głosów)
boisko footgolfowe z przeszkodami boisko footgolfowe z przeszkodami

We wrześniu 2016 roku w Przywidzu na terenie Szwajcarii Kaszubskiej powstało pierwsze w Polsce boisko footgolfowe z przeszkodami. Footgolf Przywidz zachęcą do rozrywki na świeżym powietrzu.

Footgolf to połączenie piłki nożnej i golfa. Celem uczestnika gry jest wkopanie nogą piłki nożnej do dołka. Po drodze musi on pokonać różnorodne przeszkody.

- Tory do gry mają około 50 metrów długości. Na każdym z osiemnastu torów ustawiono przeszkody, które utrudniają dotarcie piłki do dołka. Zadaniem gracza jest ich ominięcie bądź przekopanie piłki przez daną przeszkodę, którą są np. opony czy beczki - mówi Maciej Antończyk, twórca Footgolf Przywidz.

Jedna runda, czyli przejście 18 tras z przeszkodami dla grupy 4-osobowej trwa około 2 godziny. Footgolf wymaga ruchu, jednak nie powoduje wielkiego zmęczenia. Siła uderzenia ma niewielkie znaczenie, przez co na udział mogą pozwolić sobie tak samo mężczyźni, jak i kobiety czy 8-latkowie. Dzięki temu bawić mogą się osoby w różnym wieku, a miejsce jest idealne do wypadów rodzinnych czy integracji.

Footgolf Przywidz otoczony jest lasem, obok znajduje się Jezioro Przywidzkie, boisko do siatkówki i stadnina koni. Wszystko to sprawia że miejsce jest przeznaczone dla każdego, kto chciałby aktywnie wypocząć na łonie natury.

Obiekt zostanie ponownie otwarty w kwietniu 2017 roku, szczegóły będzie można znaleźć na facebook.com/FootgolfPrzywidz. Zarówno wiosną jak i latem będą odbywały się wydarzenia, konkursy i okolicznościowe turnieje. Do tego czasu na terenie Footgolf Przywidz powstaną dodatkowe atrakcje związane z aktywnym wypoczynkiem.

 

Link do filmu z lotu ptaka

https://www.youtube.com/channel/UCaniPuedomV0gH6hwbi6r5A

 

Kontakt

83-047 Przywidz

Uhlenberga 12

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel. 513 855 147

facebook.com/FootgolfPrzywidz

instagram.com/footgolf.przywidz

www.footgolf-przywidz.pl

Czytany 2598 razy Ostatnio zmieniany piątek, 22 grudzień 2017 15:03
Aleksander Kostuch

Redaktor Naczelny portalu "Szwajcaria-Kaszubska.pl".

Zapraszam do eksploracji, a potem do współredagowania...

Strona: www.szwajcaria-kaszubska.pl

Media

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Polecamy

Pokoje "Dorota"
( / Baza noclegowa)

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Gościmy

Odwiedza nas 133 gości oraz 0 użytkowników.

szwajcaria-kaszubska.pl