Szlaki turystyczne

Znajdziesz tu informacje na temat miejsc, które są ciekawe do odwiedzenia. Prezentacja wizualizacji i zdjęć oraz opisów szlaków pieszych, rowerowych i Nordic Walking.

Ze słownika Polsko-Kaszubskiego:mediolański | mediolańsczi, milanowsczi (sł. Eugenisz Gołąbek)
niedziela, 22 kwiecień 2018 10:51

Spotkanie autorskie w Chmielnie i Miechucinie z Panem Andrzejem Perepeczko

Autor:  Gminna Biblioteka Publiczna im. Jana Drzeżdżona w Chmielnie i Filia w Miechucinie
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Spotkanie autorskie w Chmielnie i Miechucinie z Panem Andrzejem Perepeczko Spotkanie autorskie w Chmielnie i Miechucinie z Panem Andrzejem Perepeczko

       W dniu 11 kwietnia br. w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Jana Drzeżdżona w Chmielnie i Filii w Miechucinie miało miejsce nadzwyczaj interesujące spotkanie autorskie, którego adresatami byli uczniowie klas V ze szkół podstawowych w Chmielnie, Kożyczkowie, Miechucinie i Borzestowie.

Gościł u nas Pan Andrzej Perepeczko, urodzony w 1930 roku we Lwowie, absolwent Państwowej Szkoły Morskiej w Gdyni i Politechniki Gdańskiej.

Oficer mechanik floty handlowej, pływał od 1948 r. na statkach polskich oraz obcych bander. Odwiedził wszystkie kontynenty z wyjątkiem Australii i Antarktydy. Jest wieloletnim wykładowcą w Szkole Morskiej w Gdyni. Od  1994 r. na emeryturze. Już jako emeryt obronił pracę doktorską z historii na Uniwersytecie Gdańskim. Twórczość Andrzeja Perepeczki dzieli się na kilka grup: publikacje historyczne opisujące epizody z II wojny światowej na morzu, powieści morskie inspirowane osobistymi doświadczeniami oficera floty, cykl autobiograficznych  opowieści z lądów i głównie mórz rozmaitych oraz kilkanaście fachowych podręczników. Dużą popularność zyskał adresowany do młodych czytelników cykl powieściowy, gdzie głównym bohaterem jest chłopak znany jako „Dzika Mrówka”.

Uczestnicy mieli okazję wysłuchać opowieści o bogatym życiu autora i zadać mu wiele pytań dotyczących życia na statku, a także zawodu pisarza oraz głównych bohaterów serii książek o Dzikiej Mrówce. Spotkanie przebiegło w miłej i ciekawej atmosferze. Pan Andrzej świetnie potrafił nawiązać kontakt z młodzieżą tak, że mimo, iż spotkanie trwało ponad dwie godziny to uczestnicy niechętnie rozstawali się z autorem.

Czytany 975 razy

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Gościmy

Odwiedza nas 224 gości oraz 0 użytkowników.

szwajcaria-kaszubska.pl