Szlaki turystyczne

Znajdziesz tu informacje na temat miejsc, które są ciekawe do odwiedzenia. Prezentacja wizualizacji i zdjęć oraz opisów szlaków pieszych, rowerowych i Nordic Walking.

sobota, 23 czerwiec 2018 14:33

Wymiana Polsko-Niemiecka z gminazjum w Chmielnie

Autor: 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W czerwcu br. 15 uczniów gimnazjum z Chmielna uczestniczyło w polsko – niemieckiej wymianie młodzieży, która miała miejsce w Hamminkeln w Niemczech. Wymiana ta odbyła się przy wsparciu finansowemu organizacji międzynarodowej Polsko- Niemiecka Współpraca Młodzieży w Warszawie.

Uczniowie mieszkali w domach swoich niemieckich kolegów i koleżanek, których gościli   we wrześniu ubiegłego roku. Podczas tygodniowego pobytu mieli okazję zobaczyć najciekawsze zabytki i miejsca północno-zachodnich Niemiec, m.in. kopalnię węgla kamiennego i koksownię w Essen, Dom Żydowski w Dingden. miasto Kolonię wraz gotycką katedrą oraz urokliwe miasteczko Xanten, do którego pojechali na rowerach. Niedzielę spędzili w niemieckich rodzinach, poznając ich tradycje i zwyczaje dnia codziennego. Podczas pobytu uczniowie spędzali czas nie tylko na zwiedzaniu, ale też także razem niemieckimi rówieśnikami korzystali z takich atrakcji jak, kręgle, zabawa w miasteczku rozrywki ,,Phantasialand” czy wspólne pieczenie wafli. Ostatniego wieczorem odbył się wieczorek pożegnalny, podczas którego podsumowano realizację projektu wymiany młodzieży. Nie obyło się bez łez podczas ostatnich chwil spędzonych razem. Uczniowie miło wspominają tegoroczną wymianę, dzięki której mogli poznać nowych ludzi oraz przekonać się jak ważna jest znajomość języka obcego. Jeden z uczniów powiedział, że wymiana była niezwykłym doświadczeniem życiowymi zostanie w jego pamięci do końca życia. Nad całością ze strony niemieckiej czuwali: Marta Wagner oraz Benedikt Appedinner, a ze strony polskiej Joanna Ławicka i Anna Makurat – Karszny.

Czytany 301 razy
GOK Chmielno

Gminny Ośrodek Kultury w Chmielnie zwany w skrócie GOKSiR

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Polecamy

Ośrodek Szuwarek
( / Baza noclegowa)

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Gościmy

Odwiedza nas 148 gości oraz 0 użytkowników.

szwajcaria-kaszubska.pl