Szlaki turystyczne

Znajdziesz tu informacje na temat miejsc, które są ciekawe do odwiedzenia. Prezentacja wizualizacji i zdjęć oraz opisów szlaków pieszych, rowerowych i Nordic Walking.

Ze słownika Polsko-Kaszubskiego:ksenofobia | ksenofòbiô (sł. Eugenisz Gołąbek)
piątek, 13 wrzesień 2019 00:00

I Powiatowy Międzyszkolny Konkurs Filmowy „Nie bądź dzbanem” 2019

Autor:  Chmielno Non Stop
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
I Powiatowy Międzyszkolny Konkurs Filmowy  „Nie bądź dzbanem” 2019 I Powiatowy Międzyszkolny Konkurs Filmowy „Nie bądź dzbanem” 2019
Stowarzyszenie Ludzi z Inicjatywą "Chmielno NON-STOP" zaprasza uczniów z terenu powiatu kartuskiego do udziału w konkursie filmowym „Nie bądź dzbanem 2019”. Filmy będą mówiły o problemie hejtu, plotkowaniu i łatkach w szkołach. Termin nadsyłania prac mija 13 września, jednak przewidujemy wydłużenie tego terminu do 17 września. 
 

Celem konkursu jest edukacja w zakresie pozytywnych zachowań, walka z aktualnymi problemami młodego pokolenia oraz rozwój talentów filmowych i pracy w grupie.Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu kartuskiego. Pracę konkursową może wykonać jedna osoba, bądź zespół liczący maksymalnie 5 osób. Szkołę może reprezentować więcej niż jeden zespół.

Uczestnicy konkursu mogą podsyłać prace w postaci filmu, bądź spotu, nawiązujące tematyką do problematyki hejtu, przemocy słownej, oczerniania, plotkowania, czy też „nakładania łatek” w szkołach. Muzyka, efekty dźwiękowe, grafiki i materiały video wykorzystane w pracy nie mogą naruszać praw osób trzecich, a ewentualne roszczenia z tym związane obciążają uczestnika konkursu. Do konkursu mogą być zgłoszone wyłącznie samodzielne projekty, nigdzie poprzednio niepublikowane, do których uczestnicy posiadają wyłączne i nieograniczone prawa. Treści zawarte w projekcie nie powinny być wulgarne. Nie oznacza to jednak, że nie mogą być odważne.

Materiał video należy dostarczyć drogą e-mail na adres: , bądź w kopercie na nośniku pendrive na adres: ul. Mściwoja II 28a, 83-300 Kartuzy z dopiskiem „Chmielno NON-STOP 2019”. Do projektu należy dołączyć szczegółową informację o uczestnikach konkursu: imiona i nazwiska, nazwa szkoły oraz klasa, oraz dane kontaktowe do nauczyciela-opiekuna.

Warunkiem uczestnictwa konkursie jest:

  1. Dostarczenie pracy konkursowej zgodnie z wymogami konkursu,
  2. Dostarczenie informacji o osobach zgłaszających prace zgodnie z zapisami w regulaminie oraz zgód rodziców na uczestnictwo w konkursie (dotyczy uczestników niepełnoletnich)
  3. Dołączenie do pracy zgody na przetwarzanie danych osobowych.
Regulamin konkursu dostępny jest też na stronie internetowej organizatora: www.chmielno-nonstop.pl
 
Materiał video należy dostarczyć drogą e-mail na adres: , bądź w kopercie na nośniku pendrive na adres: ul. Mściwoja II 28a, 83-300 Kartuzy z dopiskiem „Chmielno NON-STOP 2019”, do 17 września2019 roku.
 

Ocenę zgłoszonych na Konkurs prac dokona jury. Przy ocenie prac weźmie pod uwagę następujące kryteria: wartość merytoryczną przekazu, wartość artystyczną przekazu, wartość techniczną przekazu, pomysł na materiał filmowy, dojrzałość przekazu oraz zgodność tematu materiału z tematyką konkursu

Nagrodzeni uczestnicy/zespoły zostaną powiadomieni poprzez nauczyciela-opiekuna oraz wiadomością e-mail. Przewidywane są nagrody rzeczowe dla zwycięzców oraz innych wyróżnionych uczestników.

Regulamin

 

I.Postanowienia ogólne:

 

1. Regulamin określa warunki i zasady I Powiatowego Międzyszkolnego Konkursu Filmowego „Nie bądź dzbanem”.

 

2. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Ludzi z Inicjatywą „Chmielno NON-STOP”.

 

II.Cel konkursu:

 

1. Edukacja w zakresie pozytywnych zachowań.

 

2. Walka z aktualnymi problemami młodego pokolenia.

 

3. Rozwój talentów filmowych.

 

III.Założenia organizacyjne:

 

1. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu kartuskiego.

 

2. Pracę konkursową może wykonać jedna osoba, bądź zespół liczący maksymalnie 5 osób.

 

3. Szkołę może reprezentować więcej niż jeden zespół.

 

4. Uczeń/zespół reprezentujący szkołę pracuje nad filmem/spotem pod kierunkiem nauczyciela.

 

IV.Prace konkursowe:

 

1. Uczestnicy konkursu nadsyłają prace w postaci filmu, bądź spotu, nawiązujące tematyką do problematyki hejtu, przemocy słownej, oczerniania, plotkowania, czy też „nakładania etykiet” w szkołach.

 

2. Muzyka, efekty dźwiękowe, grafiki i materiały video wykorzystane w pracy nie mogą naruszać praw osób trzecich, a ewentualne roszczenia z tym związane obciążają uczestnika konkursu.

 

3. Do konkursu mogą być zgłoszone wyłącznie samodzielne projekty, nigdzie poprzednio niepublikowane, do których uczestnicy posiadają wyłączne i nieograniczone prawa. Treści zawarte w projekcie nie powinny być wulgarne. Nie oznacza to jednak, że nie mogą być odważne.

 

4. Materiał video należy dostarczyć drogą e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , bądź w kopercie na nośniku pendrive na adres: ul. Mściwoja II 28a, 83-300 Kartuzy z dopiskiem „Chmielno NON-STOP 2019”.

 

5. Do projektu należy dołączyć szczegółową informację o uczestnikach konkursu: imiona i nazwiska, nazwa szkoły oraz klasa, oraz dane kontaktowe do nauczyciela opiekuna.

 

6. Organizatorzy konkursu nie odsyłają spotów zgłoszonych do udziału w konkursie, w tym spotów zdyskwalifikowanych lub niezakwalifikowanych do konkursu.

 

 

 

V.Prawa autorskie:

 

1.      Z chwilą przystąpienia do konkursu Organizatorzy nabywają na zasadzie wyłączności nieodpłatnie autorskie prawa majątkowe i prawa pokrewne do nieograniczonego w czasie korzystania i rozporządzania dziełem.

 

2.      Uczestnik/zespół przystępujący do konkursu posiada zgodę każdej osoby występującej w materiale filmowym do rozpowszechniania wizerunku i publikacji materiału na wszystkich polach eksploatacji.

 

3.      Uczestnik konkursu wysyłając pracę oświadcza tym samym, że akceptuje regulamin konkursu i warunki uczestnictwa w nim.

 

4.      Praca konkursowa nie została wykonana przez uczestnika/zespół na odpłatne zlecenie.

 

 

VI.Warunki uczestnictwa w konkursie:

 

 

1.      Warunkiem uczestnictwa  konkursie jest:

 

a.      Dostarczenie pracy konkursowej zgodnie z wymogami konkursu,

 

b.      Dostarczenie informacji o osobach zgłaszających prace zgodnie z zapisami w regulaminie oraz zgód rodziców na uczestnictwo w konkursie (dotyczy uczestników niepełnoletnich)

 

c.       Dołączenie do pracy zgody na przetwarzanie danych osobowych.

 

2.      Regulamin konkursu dostępny jest też na stronie internetowej organizatora: www.chmielno-nonstop.pl

 

3.      Materiał video należy dostarczyć drogą e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , bądź w kopercie na nośniku pendrive na adres: ul. Mściwoja II 28a, 83-300 Kartuzy z dopiskiem „Chmielno NON-STOP 2019”, do 13 września 2019 roku.

 

 

VII.Ocena zgłoszonych prac i kryteria wyboru laureatów:

 

1.      Ocenę zgłoszonych na Konkurs prac dokona jury.

 

2.      Jury przy ocenie prac weźmie pod uwagę następujące kryteria:

 

a.      wartość merytoryczną przekazu,

 

b.      wartość artystyczną przekazu,

 

c.       wartość techniczną przekazu,

 

d.      pomysł na materiał filmowy,

 

e.      dojrzałość przekazu,

 

f.        zgodność tematu materiału z tematyką konkursu

 

3.      Nagrodzeni uczestnicy/zespoły zostaną powiadomieni poprzez nauczyciela-opiekuna oraz wiadomością e-mail.

 

4.      Przewidywane są nagrody rzeczowe dla zwycięzców oraz innych wyróżnionych uczestników.

 

VIII.Postanowienia końcowe

 

1.      Rozdanie nagród w konkursu odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Chmielnie.

 

2.      Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany terminu zakończenia konkursu oraz pozostałych terminów, zmiany miejsca rozdania nagród, a także opublikowania materiałów filmowych w całości lub we fragmentach w materiałach prasowych, w wydawnictwach okolicznościowych, w internecie lub w innych sposób. Wszystkie zmiany będą publikowane na stronie internetowej organizatora.

 

3.      Spory związane z konkursem będą rozpatrywane przez organizatorów, a decyzje w tym zakresie będą wiążące i ostateczne.

 

4.      Uczestnicy nie będą zgłaszać roszczeń finansowych za emisję/publikację materiału filmowego zgodnie z postanowieniami konkursu.

 

 

 

 

Czytany 985 razy Ostatnio zmieniany piątek, 27 wrzesień 2019 16:52

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Polecamy

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Gościmy

Odwiedza nas 174 gości oraz 0 użytkowników.

szwajcaria-kaszubska.pl