Szlaki turystyczne

Znajdziesz tu informacje na temat miejsc, które są ciekawe do odwiedzenia. Prezentacja wizualizacji i zdjęć oraz opisów szlaków pieszych, rowerowych i Nordic Walking.

Ze słownika Polsko-Kaszubskiego:kosmetyczka | kòsmeticzka (sł. Eugenisz Gołąbek)
wtorek, 09 lipiec 2019 16:51

Rekrutacja - Projekt "Warto zapukać do drzwi!" 2019

Autor:  Chmielno Non Stop
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Warto zapukać do drzwi! Warto zapukać do drzwi!

Rusza druga edycja projektu "Warto zapukać drzwi!". To jeden z najradośniejszych projektów Stowarzyszenia Ludzi z Inicjatywą „Chmielno NON-STOP”. Na kolejną edycję czekaliśmy z wytęsknieniem!

Obecnie szukamy WOLONTARIUSZY! Osób o wielkim sercu i wolnej chwili, aby spędzić ją z drugim człowiekiem. To właśnie wolontariusz spotykać się będzie z seniorem, stanie się dla niego kimś ważnym.

Zadania wolontariusza:

- spotkania z seniorem,

- uczestnictwo w szkoleniach i spotkaniach organizacyjnych,

- pomoc w organizacji wydarzeń,

- uśmiech i autentyczna chęć podarowania komuś odrobiny swojego serca,

- chwila wolnego czasu.

Mile widziane jest prawo jazdy i samochód (dla osób z poza gminy Chmielno) oraz ukończone 18 lat.

CHCESZ SIĘ ZGŁOSIĆ?

Napisz do nas - e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , bądź za pośrednictwem Facebooka. Umówimy się z Tobą na spotkanie i odpowiemy na wszelkie pytania.

Odwiedź również naszą stronę na Facebooku: https://www.facebook.com/chmielno.nonstop/

ZGŁOSZENIE NIE JEST WIĄŻĄCE, PODEJMIESZ DECYZJĘ PO ROZMOWIE. DLATEGO NIE CZEKAJ - ZGŁOŚ SIĘ TERAZ!

UWAGA! W Twoim sąsiedztwie mieszka samotny senior? Znasz starszą osobę, której brakuje towarzystwa? Daj nam o tym znać. Zgłoś się za pośrednictwem poczty e-mail (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ), bądź w wiadomości prywatnej na naszej stronie na Facebooku. Pomożemy Ci w zgłoszeniu seniora do projektu, a przede wszystkim spróbujemy „zapukać do drzwi” kolejnego seniora.

Projekt dofinansowany jest ze środków Gminy Chmielno. Realizowany we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Chmielnie.

----------

Projekt „Warto zapukać do drzwi!” realizowany jest przez Stowarzyszenie Ludzi z Inicjatywą „Chmielno NON-STOP”. Celem projektu jest integracja międzypokoleniowa, wzajemne zrozumienie i zwykła, ludzka rozmowa. "Warto zapukać do drzwi!" ma na celu integrację międzypokoleniową, aktywizację emerytów, osób starszych i samotnych, a także edukację i wychowanie młodego pokolenia, zaszczepianie w młodzieży szacunku do osób starszych oraz zapobieganie izolacji społecznej seniorów.

Pierwsza edycja projektu miała miejsce w ubiegłym roku. Wolontariusze przeszli specjalne szkolenie, przygotowujące ich do realizacji całego projektu oraz spotkania z seniorem. Przez parę miesięcy każdy z wolontariuszy spędzał czas ze "swoim" seniorem - rozmawiali, rozwijali swoje pasje, wspominali i dzielili się swoimi radościami i smutkami. Odbyły się także różne wydarzenia, mające na celu integrację seniorów i ich aktywizację, m.in. warsztaty fotograficzne pod okiem Aleksandry Robak oraz wspólny seans filmu "Zimna Wojna" w Kinie za Rogiem w Chmielnie. I edycja „Warto zapukać do drzwi” zakończyła się na sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chmielnie. Była to idealna okazja do wręczenia upominków oraz podziękowań biorącym udział w projekcie seniorkom oraz wolontariuszom, a także przyjaciołom projektu. Ponieważ było to ostatnie spotkanie przedświąteczne w tym gronie, nie zabrakło również dzielenia się opłatkiem. Nie zapomnieliśmy o uroczystym torcie i wspólnej zabawie. Niespodziankę zgotowali także harcerze z Sierakowic, którzy przygotowali wiele gier i zabaw.

Czytany 637 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 09 lipiec 2019 16:54

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Ostatnio dodane

Polecamy

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Gościmy

Odwiedza nas 241 gości oraz 0 użytkowników.

szwajcaria-kaszubska.pl