Szlaki turystyczne

Znajdziesz tu informacje na temat miejsc, które są ciekawe do odwiedzenia. Prezentacja wizualizacji i zdjęć oraz opisów szlaków pieszych, rowerowych i Nordic Walking.

Ze słownika Polsko-Kaszubskiego:gdera | gnëra (sł. Eugenisz Gołąbek)
środa, 20 listopad 2019 00:00

Seniorzy w Kinie za Rogiem | 20.11.2019, Chmielno

Autor:  Piotr Chistowski
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Warto zapukac do drzwi 2019 - Seniorzy w kinie za Rogiem Warto zapukac do drzwi 2019 - Seniorzy w kinie za Rogiem

Seniorzy oraz wolontariusze działający w tegorocznej edycji projektu „Warto zapukać do drzwi!” zostali zaproszeni przez Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chmielnie na seans. 20 listopada wszystkim uczestnikom projektom jeszcze mocniej udzielił się klimat zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, za sprawą projekcji filmu „Listy do M. 3”.

Tuż przed wizytą w kinie, seniorzy wzięli także udział w warsztatach, w ramach projektu „E-mocni”. Jego celem jest zwiększenie umiejętności korzystania z Internetu ponad 14 000 mieszkańców w 126 gminach w całej Polsce. Udział w projekcie bierze m.in. gmina Chmielno.

Wyjazd do Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chmielnie był jednak przedsmakiem Spotkania Andrzejkowego dla seniorów, które już 29 listopada na sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chmielnie.

Wyjazd do kina oraz udział w warsztatach odbyły się dzięki wsparciu Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chmielnie. Projekt „Warto zapukać do drzwi!” jest dofinansowany ze środków Gminy Chmielno.
 
Trwa druga edycja projektu "Warto zapukać drzwi!". To jeden z najradośniejszych projektów naszego stowarzyszenia. Na kolejną edycję czekaliśmy z wytęsknieniem!

Celem projektu jest integracja międzypokoleniowa, wzajemne zrozumienie i zwykła, ludzka rozmowa. "Warto zapukać do drzwi!" ma na celu integrację międzypokoleniową mieszkańców gminy Chmielno, aktywizację emerytów, osób starszych i samotnych, edukację i wychowanie młodego pokolenia, zaszczepianie w młodzieży szacunku do osób starszych oraz zapobieganie izolacji społecznej seniorów. Projekt skierowany jest do osób doświadczonych, w zaawansowanym wieku.
 

O ubiegłorocznej edycji można poczytać tutaj:

http://szwajcaria-kaszubska.pl/item/1924-podsumowanie-i-edycji-projektu-warto-zapukac-do-drzwi

Czytany 1008 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 02 grudzień 2019 10:19

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Polecamy

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Gościmy

Odwiedza nas 135 gości oraz 0 użytkowników.

szwajcaria-kaszubska.pl