Szlaki turystyczne

Znajdziesz tu informacje na temat miejsc, które są ciekawe do odwiedzenia. Prezentacja wizualizacji i zdjęć oraz opisów szlaków pieszych, rowerowych i Nordic Walking.

Ze słownika Polsko-Kaszubskiego:garncarski | garnkòwny (sł. Eugenisz Gołąbek)
wtorek, 26 maj 2020 13:59

Razem w walce z COVID-19! Maseczki dla seniorów z gminy Kartuzy i Chmielno

Autor:  Cartusia 1923
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Maseczki dla seniorów z gminy Kartuzy i Chmielno Maseczki dla seniorów z gminy Kartuzy i Chmielno
Cartusia 1923 Kartuzy dzięki firmie Newsda, właściciela marki Shareity, przekazało maseczki dla seniorów z gminy Kartuzy i nie tylko!
 
Wsparcie dotarło do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kartuzach, który przekaże je seniorom z terenu gminy Kartuzy oraz do Stowarzyszenia Ludzi z Inicjatywą Chmielno NON-STOP. Te drugie trafią do seniorów w ramach projektu "Warto zapukać do drzwi!" (Więcej o projekcie na stronie stowarzyszenia na facebooku i stronie internetowej).
 
- Jako przedsiębiorcy czujemy się odpowiedzialni za wpływ naszych decyzji i działań na lokalne środowisko oraz społeczeństwo. We wszystkim co robimy staramy się kierować mottem, które przyświeca naszej działalności od paru lat: „Myśl globalnie, działaj lokalnie”. Co to oznacza? W obliczu epidemii - wyzwania wobec którego stanął cały, współczesny świat, dla naszej firmy oznacza to przede wszystkim konieczność niesienia pomocy instytucjom, organizacjom stowarzyszeniom, z naszego najbliższego otoczenia. Chcemy wspierać tych, którzy najbardziej potrzebują tego wsparcia.Stąd zrodził się pomysł szycia maseczek. Jako pierwszy wsparliśmy Szpital Powiatowy w Kartuzach, przekazując im nieodpłatnie uszyte przez nas maseczki, druga partia maseczek trafiła do seniorów ze Stowarzyszenia Chmielno NON-STOP, dzisiaj wręczyliśmy kolejne maseczki Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Kartuzach i mamy jeszcze w planie przekazać nieodpłatnie maseczki na rzecz jednego z lokalnych przedszkoli. Na tym jednak nie poprzestajemy. Cały czas wspieramy służbę zdrowia i dostarczamy jej brakujące maseczki. Do naszej inicjatywy próbujemy włączyć każdego z naszych Klientów. Kupując maseczkę na naszej stronie www.shareity.pl, mają Oni bowiem okazję do ufundowania jednej "białej maseczki" dla personelu medycznego. Wierzymy, że pomaganie będzie rozprzestrzeniać się i zarażać szybciej niż wirus - komentuje firma Newsda.
 
Cieszymy się, że możemy w tym trudnym czasie w jakiś sposób wesprzeć mieszkańców naszej gminy i powiatu. Olbrzymie ukłony w stronę firmy Newsda, która poprzez markę Shareity stworzyły wyjątkowe maseczki w barwach klubu i przekazało je dla seniorów. Piłkarze drużyny seniorskiej nie wrócili jeszcze do treningów w grupie, jednak indywidualnie dbają o swoją formę. Mimo to, chcą swój wolny czas poświęcić na wsparcie innych.
 
- Pomimo braku treningów każdy z nas się rusza indywidualnie, jednak obciążenie jest dużo mniejsze. Czas do tej pory zarezerwowany na treningi i mecze mistrzowskie, można przeznaczyć na spędzenie czasu z rodziną. Każdy z nas zna obecną sytuację i zna ryzyka, więc jesteśmy świadomi potrzebnego wsparcia - zwłaszcza dla takiej miejsc jak Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kartuzach. Tak jak na boisku, trzeba sobie wzajemnie pomagać. Dlatego liczymy, że pojawią się kolejne inicjatywy wspierające to miejsce - mówi Marek Dawidowski, obrońca zespołu Cartusia 1923 Kartuzy.
 
Na stronie  https://www.shareity.pl  znaleźć możecie wiele niesamowitych projektów maseczek. 
Co ważne! Kupując maseczkę Shareity, sprawiasz, że jedna maska ochronna przekazywana jest przez nas dla lekarzy, pielęgniarek, ratowników oraz innych służb dbających o nasze zdrowie.
Pamiętajcie, jeżeli nie musicie zostańcie w domach. Dbanie o nasze i Wasze zdrowie jest priorytetem!
Czytany 103 razy

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Polecamy

Hotel ** Janta Dziemiany
( / Baza noclegowa)

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Gościmy

Odwiedza nas 167 gości oraz 0 użytkowników.

szwajcaria-kaszubska.pl