Szlaki turystyczne

Znajdziesz tu informacje na temat miejsc, które są ciekawe do odwiedzenia. Prezentacja wizualizacji i zdjęć oraz opisów szlaków pieszych, rowerowych i Nordic Walking.

Ze słownika Polsko-Kaszubskiego:doić | dojic (sł. Eugenisz Gołąbek)
środa, 09 luty 2022 10:34

Ferie zimowe w Chmielnie i Maksie

Autor: 
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Ferie zimowe w Chmielnie i Maksie Ferie zimowe w Chmielnie i Maksie

EKOAkcja AKTYWACJA.

Przedstawiamy program zajęć realizowanych w Domu Kultury przez GOKSIR Chmielno w ramach Ferii Zimowych o tej tematyce jest zmniejszenie wytwarzania śmieci poprzez spożytkowanie odpadów oraz pokazanie, że wiele rzeczy może dostać drugie życie. Przedstawione zostaną zasady działania DIY czyli zrób to sam, młodzież będzie mogła wymienić się doświadczeniami podczas tworzenie na naszych warsztatach różnych, ciekawych rzeczy.

CO BĘDZIE SIĘ DZIAŁO ?

14 LUTEGO 16:00-18:00

Warsztaty zielarskie - każdy uczestnik warsztatów wykona samodzielnie herbatkę z naturalnych ziół. Uczestnicy zapoznają się z: historią ogrodów zielarskich, ekologicznym systemem uprawy, zasadami dobrej praktyki wytwórczej oraz sposobami przetwarzania surowców zielarskich w warunkach domowych. Omówiona zostanie rola ziół w ogrodach warzywnych i sadach. Uczestnicy zapoznają się z preparatami wytwarzanymi z roślin zielarskich i stosowanymi zarówno do roślin uprawianych w doniczkach w domu i na balkonie, jak i w ekologicznych ogrodach przydomowych i na działkach.

15 LUTEGO godz. 11:30-13:30

Guzikowe szaleństwo – guziki duże i małe: z kości, z drewna, ze szkła czy metalu, perłowe, z rubinami bądź niewielkimi obrazkami w środku. Ich różnorakich rodzajów istnieje niesamowita ilość. Każdy z uczestników wykona swoją oryginalną bransoletkę lub inną ozdobę z wykorzystaniem guzików

16 LUTEGO godz. 11:30-13:30

Recyklingowe love – las w słoiku, czyli jak wykorzystać stary, niepotrzebny słoik. Dzięki obcowaniu z naturą lepiej nam się wypoczywa, dlatego też zamkniemy uroki natury w szkle i zabierzemy je ze sobą do domu! Stworzymy swój własny las w słoiku.  Wykorzystamy piasek, patyki, szyszki itp.

17 LUTEGO godz. 11:30-13:30

Kosmetyki naturalne - kosmetyki naturalne i ich proste składy potrafią zaskoczyć skutecznością i tym, jak reaguje na nie skóra. A jeśli jeszcze dodać do tego radość z tworzenia własnych wyrobów – jak tu nie skorzystać? Wykonamy peelingi naturalne oraz sole do kąpieli z ogólnodostępnych produktów.

18 LUTEGO godz. 11:30-13:30

Gry i   zabawy - podsumowanie pierwszego tygodnia ferii zimowych. Rywalizacja i zabawa w gry planszowe, układanie puzzli oraz zdrowy, słodki poczęstunek 

21 LUTEGO 16:00-18:00

Wiosenne stroikiWiosna, wiosna, ach to ty! Kwiaty, to najpiękniejszy z wiosennych motywów, więc warsztaty poświęcimy florystyce. Wykonamy różnego rodzaju ozdoby wiosenne z rzeczy których na co dzień się pozbywamy, nadamy im drugie życie.

22 LUTEGO 11:30-13:30

Chmurkowe lampki - zpozoru zwykłe i nikomu niepotrzebne opakowanie plastikowe wydaje się idealną rzeczą do wyrzucenia. Wcale nie musi tak być. Puste butelki plastikowe mogą przydać się do wielu rzeczy, o których byście nawet nie pomyśleli. przerobimy plastikowe butelki na chmurkowe lampki, udowodnimy że rzeczy których na co dzień się pozbywamy mogą pięknie wyglądać jako ozdoba w naszym domu.

23 LUTEGO 11:30-13:30

Personalizowanie toreb płóciennych – bawełniana torba na zakupy to całe szczęście już nie tylko modny „eco” gadżet, ale nasza codzienność każdy z grupy wykona własną torbę płócienną na zakupy. Rozwijanie zdolności plastycznych, praca z farbami i pisakami do tkanin.

24 LUTEGO 11:30-13:30

EKO Food – jemy zdrowoDobrych smaków i zdrowych zwyczajów kulinarnych najlepiej uczyć się już najmłodszych lat. Dlatego też tego dnia dowiemy się jak można smacznie i zdrowo jeść. Warsztaty kulinarne w roli głównej zdrowe jedzenie, będzie smacznie, zdrowo i mocno zielono!

25 LUTEGO 11:30-13:30

Gry i zabawy – co dobre szybko mija. Na zakończenie ferii będziemy się świetnie bawić przy muzyce, zdrowym jedzeniu. Będą nam towarzyszyć gry i zabawy. Własnoręcznie wykonamy maski karnawałowe.

Warsztaty są realizowane w ramach projektu „Eko Akcja Aktywacja!” dofinansowanego przez Fundację 5Medium z siedzibą w Lublinie.


Ponad to przyjmujemy zgłoszenia na warsztaty Batiku oraz Masek Gipsowych oraz wycieczka do Filharmonii Kaszubskiej oraz Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie.

Zapraszamy na seanse do Kina za Rogiem w Chmielnie, gdzie specjalny repertuar został przygotowany również na ferie zimowe.


Pozdrawiamy,

Zespół GOKSiR w Chmielnie

Galeria

{gallery}3188{/gallery}
Czytany 718 razy Ostatnio zmieniany środa, 09 luty 2022 10:45
GOKSiR Chmielno

Gminny Ośrodek Kultury w Chmielnie zwany w skrócie GOKSiR

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Polecamy

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Akademia Kaszubska

szwajcaria-kaszubska.pl