Szlaki turystyczne

Znajdziesz tu informacje na temat miejsc, które są ciekawe do odwiedzenia. Prezentacja wizualizacji i zdjęć oraz opisów szlaków pieszych, rowerowych i Nordic Walking.

Ze słownika Polsko-Kaszubskiego:krowiarz | krowiôrz (sł. Eugenisz Gołąbek)
piątek, 18 luty 2022 19:21

Pierwszy tydzień Ferii zimowych, które odbywają się w Domu Kultury w Chmielnie

Autor: 
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Pierwszy tydzień Ferii zimowych Pierwszy tydzień Ferii zimowych

FERIE ZIMOWE W GMINIE CHMIELNO

EKOAkcja AKTYWACJA

Poniedziałek 14.02 Pierwszy dzień ferii

Dzisiaj słonko nam przypomina że niedługo będzie już zielono, a u nas w pracowni dziś zrobiło się tak wiosenne, zobaczcie ile różnych roślinek.

Pierwsze warsztaty z cyklu "Eko Akcja aktywacja.!" Dzięki dofinansowaniu z Fundacji Orange . Na tapecie Ekobabki - Koło Gospodyń Wiejskich które opowiadają co możemy jeść z naszego ogródka Zaciekawiliśmy was.? Powiem szczerze że sama się sporo nauczyłam.

Wtorek15.02 Drugi dzień ferii

Wtorek u nas na feriach stanął pod znakiem guzika. Jako że dziś mieliśmy zajęcia bez gości to najpierw wykonaliśmy swoje identyfikatory, aby każdy wiedział jak mamy na imię, i obkleiliśmy je naklejkami i kolorowymi tasiemkami. Jak już wszyscy wiedzieli jak się nazywają to zabraliśmy się za guziki, pokazaliśmy dzieciakom parę inspiracji ale oczywiście ich wyobraźnia nie miała końca i powstało dużo różnych i to nie tylko bransoletek. Gdy pytaliśmy się przed zajęciami gdzie możemy znaleźć guziki to padły standardowe odpowiedzi, przy sweterku, koszuli czy bluzie, po zajęciach dzieciaki już wiedziały że wszędzie.! Prawie wszystko można zrobić z guzików.

Środa 16.02 Trzeci dzień ferii

Pogoda nam dziś nie dopisała i czekamy też na zielone piękne łączki, ale zatrzymaliśmy dziś trochę roślinek w słoiku.

Las w słoiku, każdy jakiś słoik w domu wyczaruje, czy to po dżemie czy ogórkach, a reszta.? wystarczy zabrać rodziców na spacer do lasu i zebrać trochę kory, mchu szyszek i czego dusza zapragnie i stworzyć niesamowity ekosystem po swojemu

Czwartek 17.02 Czwarty dzień ferii

Naturalne kosmetyki - taki temat przyjęliśmy dziś na naszych ekologicznych zajęciach nauczyliśmy się robić pachnące sole do kąpieli oraz peelingi, chociaż skóra naszych "kursantów" nie wymaga jeszcze takiej pielęgnacji ale zawsze mogą wręczyć te pachnące kosmetyki swoim rodzicom. Kiedy dzieciaki usłyszały że można do tego celu wykorzystać fusy od kawy bardzo się zdziwili, jednak powstały peelingi również z nią. Oczywiście wszystkie w słoiczkach z 2 ręki.

Piątek 18.02 Piąty dzień ferii                                                                                                    

Gry i zabawy - podsumowanie pierwszego tygodnia ferii zimowych. Rywalizacja i zabawa w gry planszowe, układanie puzzli oraz zdrowy, słodki poczęstunek.

Dodatkowo

W środę odbył się teatrzyk dla dzieci "W Krainie Wiecznego Śniegu" wystawianym przez Małe Formy Teatralne Widowisko, a w piątek odbyły się warsztaty Batiku i wyrobu Masek Gipsowych

Do tego Zapraszamy na seanse do Kina za Rogiem w Chmielnie, gdzie specjalny repertuar został przygotowany również na ferie zimowe.

 

Czytany 1595 razy
GOKSiR Chmielno

Gminny Ośrodek Kultury w Chmielnie zwany w skrócie GOKSiR

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Polecamy

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Gościmy

Odwiedza nas 266 gości oraz 0 użytkowników.

Akademia Kaszubska

szwajcaria-kaszubska.pl