Szlaki turystyczne

Znajdziesz tu informacje na temat miejsc, które są ciekawe do odwiedzenia. Prezentacja wizualizacji i zdjęć oraz opisów szlaków pieszych, rowerowych i Nordic Walking.

Ze słownika Polsko-Kaszubskiego:kompozycja | kómpòzycjô (sł. Eugenisz Gołąbek)
poniedziałek, 13 czerwiec 2022 00:00

51. Finał Wojewódzki Konkursu Recytatorskiego Rodno Mowa w Chmielnie już za nami.

Autor: 
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
51. Finał Wojewódzki Konkursu Recytatorskiego Rodno Mowa w Chmielnie 51. Finał Wojewódzki Konkursu Recytatorskiego Rodno Mowa w Chmielnie

W tegorocznym finale wzięło udział 50 uczestników z całego województwa. Wspaniałe święto języka kaszubskiego za nami.

Gratulujemy wszystkim laureatom i przedstawiamy wyniki tegorocznego finału.

Komisja konkursowa w składzie:

1.       Ks. prałat prof. dr hab. Jan Perszon – Przewodniczący

2.       dr Tomasz Fopke

3.       Karolina Keler

4.       dr Bożena Ugowska

5.       dr Dariusz Majkowski

po wysłuchaniu recytacji uczestników biorących udział w Konkursie Recytatorskim „Rodnô Mòwa” w Chmielnie, postanowiła przyznać następujące miejsca:

 

kategoria Przedszkola i klasy „0”

I – Klara Makurat – Przedszkole Samorządowe nr 7 w Kościerzynie, opiekun: Iwona Makurat

II – Antonii Bubolc – Szkoła Podstawowa w Starzynie, opiekun: Żaneta Sołtys

III – Karina Gonczarenko – Szkoła Podstawowa w Nowym Dworze Wejherowskim, opiekun: Grażyna Sikora

Wyróżnienia:

  • Maria Wittbrodt – Szkoła Podstawowa nr 6 w Gdyni, opiekun: Ramona Wittbrodt
  • Mikołaj Młyńczyk – Przedszkole nr 6 w Lęborku, opiekun: Danuta Rybińska
  • Anabella Kotarska – Przedszkole „Wesołe Przedszkolaki” Chojnice, opiekun: Ewa Kuczkowska
  • Liliana Szczesna - Zespół Kształcenia i Wychowania w Dzierżążnie, opiekun: Elżbieta Rzepka
  • Agata Szreder – SP w Reskowie, opiekun: SP w Reskowie, opiekun: Maria Komkowska
  • Faustyna Prądzińska – ZS w Borowym Młynie, opiekun: Monika Richert

 

Kategoria klasy I-III szkół podstawowych

I – Leon Makurat – Szkoła Podstawowa nr 4 w Kościerzynie, opiekun: Hanna Piwowarczyk

II – Milena Witos – Szkoła Podstawowa Im. Franciszka Tredera w Borzestowie, opiekun: Aneta Witos

III – Dominika Reiter – Szkoła Podstawowa w Borzestowie, opiekun: Mirosława Reiter

  • Wyróżnienie: Kornelia Gliniecka - Szkoła Podstawowa w Sulęczynie, opiekun: Dorota Kerlin

 

 

Kategoria klasy IV-VI szkół podstawowych

I – Jarosław Bisewski – Szkoła Podstawowa w Jastrzębiej Górze, opiekun: Elżbieta Ścibior

II – Zofia Żmich – Szkoła Podstawowa nr 9 w Wejherowie, opiekun: Halina Groth

III – Michalina Marcińska – Szkoła Podstawowa w Chmielnie, opiekun: Joanna Marcińska

Wyróżnienia:

  • Zofia Słupska – Zespół Szkół w Motarzynie, opiekun: Anna Wróbel
  • Amelia Kikolska – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Kościerzynie, opiekun: Helena Narloch
  • Nadia Krauza – Zespół Szkół w Borowym Młynie, opiekun: Monika Richert

 

Kategoria klasy VII-VIII szkół podstawowych

I – Milena Koska – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Dębnicy Kaszubskiej, opiekun: Anna Wróbel

II – Kornelia Garstka – Szkoła Podstawowa im. Jakuba Wejhera w Górze, opiekun: Magdalena Płotka-Garstka

III – Michał Moga – Szkoła Podstawowa w Swornegaciach, opiekun: Marzena Borzyszkowska

  • Wyróżnienie Zuzanna Jereczek – Szkoła Podstawowa w Leśnicach, opiekun: Marzena Maszota

 

Kategoria Szkoły Branżowe i Ponadpodstawowe

I – Paulina Penkowska – ZKP O/Chmielno, opiekun: Joanna Penkowska

II – Wiktoria Daleka – Kartuskie Centrum Kultury

III – Agnieszka Leszczyńska – Zespół Szkół Gospodarki Żywnościowej i Agrobiznesu w Lęborku, opiekun: Katarzyna Jałoszyńska

  • Wyróżnienie: Szczepan Makurat – I Liceum Ogólnokształcące Kościerzyna. Opiekun: Iwona Makurat

 

Kategoria Dorośli

I – Marta Lidzbarska

II – Paweł Wittbrodt

III – Wiktoria Stolc

 

Przyznano również nagrody specjalne:

  • za najlepszą recytację utworu o tematyce religijnej dla Marty Lidzbarskiej
  • za najlepszą recytację fragmentu utworu Aleksandra Majkowskiego „Życie i przygody Remusa”
  • dla Milena Koski z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dębnicy Kaszubskiej (opiekun: Anna Wróbel)
  • za najlepszą interpretacje poezji kaszubskiej dla Tymoteusz Höhn ze Szkoły Podstawowej w Swornegaciach (opiekun: Marzena Borzyszkowska)
  • za najlepszą recytację utworu Alojzego Nagla dla Antoniego Bubolca ze Szkoły Podstawowej w Starzynie (opiekun: Żaneta Sołtys)
  • Nagrodę Wójta Gminy Chmielno dla najmłodszej uczestniczki odebrała Faustyna Prądzińska z Zespołu Szkół w Borowym Młynie.
  • Nagroda Prezesa ZKP O/Chmielno dla najmłodszego uczestnika odebrał Antoni Bubolc ze Szkoły Podstawowej w Starzynie.

Gratulujemy wszystkim Finalistom i zapraszamy do udziału w kolejnej, 52 edycji konkursu recytatorskiego literatury kaszubskiej!

Czytany 279 razy Ostatnio zmieniany sobota, 09 lipiec 2022 18:06
GOKSiR Chmielno

Gminny Ośrodek Kultury w Chmielnie zwany w skrócie GOKSiR

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Polecamy

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Gościmy

Odwiedza nas 276 gości oraz 0 użytkowników.

szwajcaria-kaszubska.pl