Szlaki turystyczne

Znajdziesz tu informacje na temat miejsc, które są ciekawe do odwiedzenia. Prezentacja wizualizacji i zdjęć oraz opisów szlaków pieszych, rowerowych i Nordic Walking.

Ze słownika Polsko-Kaszubskiego:krajowy | krajowi (sł. Eugenisz Gołąbek)
niedziela, 11 wrzesień 2022 14:00

Piknik Pszczelarski 11 września w Wygodzie Łączyńskiej - fotorelacja

Autor: 
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Piknik Pszczelarski Piknik Pszczelarski

W ubiegłą niedzielę po raz drugi odbył się Piknik Pszczelarski w ogrodzie parafialnym w Wygodzie Łączyńskiej, który był rozpoczęciem projektu Akademia Młodego Pszczelarza.

Jak się można spodziewać po samej nazwie przede wszystkim nie brakowało najróżniejszych wyrobów z miodu. Specjały kulinarne przygotowały m.in. KGW w Borzestowskiej Hucie oraz KGW Kaszubianki z Kamienicy Szlacheckiej. Tak jak i rok temu odbył się również konkurs kulinarny „Miodowe przysmaki”, rozstrzygany w trzech kategoriach. Jeśli chodzi o napoje to dla jury równych sobie nie miał likier miodowy Adrianny Roszkowskiej z Garcza. W kategorii wyrobów cukierniczych królowała natomiast Małgorzata Drywa ze swym miodowym tortem. W przypadku innych produktów swą siłę pokazały panie z KGW w Borzestowskiej Hucie, które zachwyciły oceniających zwyczajową kutią. W ramach imprezy można było podziwiać wystawę sprzętu pszczelarskiego, w ulikach pokazowych zaprezentowano pszczoły. Dla uczestników przygotowano animacje i zabawy.

 

Czytany 975 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 07 listopad 2022 23:09
GOKSiR Chmielno

Gminny Ośrodek Kultury w Chmielnie zwany w skrócie GOKSiR

Media

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Polecamy

Hotel Szymbark
( / Baza noclegowa)

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Gościmy

Odwiedza nas 242 gości oraz 0 użytkowników.

Akademia Kaszubska

szwajcaria-kaszubska.pl