Szlaki turystyczne

Znajdziesz tu informacje na temat miejsc, które są ciekawe do odwiedzenia. Prezentacja wizualizacji i zdjęć oraz opisów szlaków pieszych, rowerowych i Nordic Walking.

Ze słownika Polsko-Kaszubskiego:gazowanie | gazowanié (sł. Eugenisz Gołąbek)
czwartek, 10 listopad 2022 19:00

Wieczór Patriotyczny w Domu Kultury w Chmielnie - 10.11.2022 - fotorelacja

Autor: 
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Wieczór Patriotyczny w Domu Kultury w Chmielnie - 10.11.2022 - fotorelacja Wieczór Patriotyczny w Domu Kultury w Chmielnie

W przeddzień Święta Niepodległości GOKSiR Chmielno wraz z Michał Melibruda - Wójt Gminy Chmielno zapraszamy całe rodziny na Wieczór Patriotyczny w Domu Kultury w Chmielnie! Spotkanie będzie okazją do wspólnego śpiewania z Młodzieżowa Orkiestra Dęta Łapalice i Chór Polifonia PRZODKOWO pieśni patriotycznych i religijnych ze Zbioru Pieśni Nabożnych.

Nie przypadkowo wskazujemy na ten śpiewnik. Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości jest dla nas okazją do przypomnienia postaci niezwykłego Chmielanina. Ksiądz Szczepan Keller, o którym na epitafium napisano "Krzewiciel oświaty ludowej" jest autorem ww. opracowania Zbioru Pieśni. W swoim krótkim życiu, które przypadło w czasach zaboru pruskiego, zrealizował wiele dzieł, podtrzymujących polskiego ducha w narodzie o których opowiemy podczas spotkania 150 lat po Jego śmierci. Jego życiorys jest przykładem drogi do odzyskania niepodległości.
Listopad to miesiąc w którym szczególnie wspominamy zmarłych. Korzystając ze Zboru Pieśni Nabożnych ks. Kellera śpiewacy tradycyjnych na Kaszubach Pustych Nocy wykonają utwory żałobne, które będziemy dedykować działaczom społecznym związanym z naszą gminą, których pożegnaliśmy w minionym roku.


Serdecznie zapraszamy!
 Wstęp wolny.

Czytany 1032 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 20 listopad 2022 17:13
GOKSiR Chmielno

Gminny Ośrodek Kultury w Chmielnie zwany w skrócie GOKSiR

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Polecamy

Dwa mieszkania wakacyjne
( / Baza noclegowa)

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Gościmy

Odwiedza nas 101 gości oraz 0 użytkowników.

Akademia Kaszubska

szwajcaria-kaszubska.pl