Szlaki turystyczne

Znajdziesz tu informacje na temat miejsc, które są ciekawe do odwiedzenia. Prezentacja wizualizacji i zdjęć oraz opisów szlaków pieszych, rowerowych i Nordic Walking.

wtorek, 26 maj 2015 12:03

"Kaszubiaczek" 25.05.15r

Autor:  Dyrektor S.P. w Kożyczkowie
Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Kaszubiaczek w SP Kożyczkowo Kaszubiaczek w SP Kożyczkowo

Dnia 25.05. w naszej szkole mieliśmy okazję gościć Panią Edytę Jankowską - Gmierek z Rumii, z okazji naszego tygodnia kaszubskiego, jaki jest realizowany w naszej szkole. Na zajęiach z rękodzieła uczestniczyła grupa uczniów, uczęszczająca na zajęcia z języka kaszubskiego.

Pani Edyta prowadzi projekt" Tatumi" od 2012 roku. W swojej działalności posiada poduchy i inne przytulanki, które wykonywane są ręcznie. Kaszubiaczek jest to przytulanka, nawiązująca formą i barwa do haftu kaszubskiego. Pokazanie naszej tradycji w nowy, oryginalny sposób.

Przed warsztatami odbyła się krótka pogawędka ze wszystkimi uczniami na temat haftu kaszubskiego. Skąd się wywodzi i jakie posiada kolory. Dzieci dobrze znały odpowiedzi na zadane pytania, a za poprawną odpowiedź dostały małą przytulankę - kaszubiaczka.

Następnie grupa udała się na wyznaczone zajęcia. Pani Edyta Jankowska miała już przygotowane wszystkie potrzebne elementy. Krok po kroku dzieci wykonywały zadanie. Były to prace wykonane z wełny owczej - filcowanie na mokro. Uczniowie sami zaprojektowali i wykonali ozdoby z filcu opartym na hafcie kaszubskim.

Przy wspólnej pracy, nie zabrakło miłego humoru, gdzie uczniowie mieli szansę na małe figle z wodą i mydłem. Na zakończenie wszyscy posprzątali swoje miejsce pracy. A wykonane obrazki z filcu mogły zabrać ze sobą do domu, jako upominek dla swojej mamy.

Czytany 1695 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 08 czerwiec 2015 13:00

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Polecamy

Agroturystyka Kaszuby
( / Baza noclegowa)

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Gościmy

Odwiedza nas 227 gości oraz 0 użytkowników.

szwajcaria-kaszubska.pl