Baza ogłoszeń

Baza ogłoszeń: Baza noclegowa, Baza kulinarna, Rzemiosło i rękodzieło oraz Baza placów zabaw. Obiekty na terenie Szwajcarii Kaszubskiej.

Ze słownika Polsko-Kaszubskiego:bitwa | bitwa, biôtka, biôtkawica (sł. Jan Trepczyk)
Drukuj

Ośrodek Szuwarek

Cena od: 40,00 zł
Ośrodek SzuwarekOśrodek SzuwarekOśrodek SzuwarekOśrodek Szuwarek

Liczba pokoi/miejsc: 20+
Miejscowość: Chmielno
Adres: ul. Grodziska 5
Strona WWW: http://szuwarek.com/
Wyposażenie/atrakcje:
Parking
Ogród
WC
Posiłki
Ognisko/Grill

Opis

Ośrodek Szuwarek położony w Chmielnie między dwoma jeziorami Białym oraz Kłodno. To idealne miejsce na wczasy rodzinne oraz wypoczynek w gronie przyjaciół.

Chmielno - wieś na Kaszubach, leżąca wśród pagórków, jezior oraz lasów, oddalona od miejskiego zgiełku (12 km od Kartuz). Otaczają ją pełne ryb i raków jeziora Białe, Kłodno i Rekowo - lokalna strefa ciszy.

Przez Chmielno prowadzi turystyczny Szlak Kaszubski. Wieś otacza Kaszubski Park Krajobrazowy, którego unikatowa przyroda, czyste powietrze, piękne widoki powodują, że Chmielno jest jedną z najpiękniejszych miejsc na Kaszubach.


Chmielno ma bardzo bogatą historię, sięgającą początków XIII wieku. Była to niegdyś siedziba kasztelani i gród książąt pomorskich. Grodzisko zachowało się do dziś na przesmyku lądowym pomiędzy jeziorami Białym i Kłodno (niedaleko ośrodka).

We wsi warto odwiedzić warsztat garncarski rodziny Neclów, którzy od czterech pokoleń pracują w Chmielnie oraz działające przy warsztacie Muzeum Ceramiki Kaszubskiej.

W pobliżu muzeum można obejrzeć tez starą checz kaszubską, stary XIX wieczny kościół, wyroby z rogu, czy zapoznać się z hafciarstwem kaszubskim.


W ośrodku panuje przyjazna domowa atmosfera. Na okres pobytu można wynająć pokoje gościnne w głównym budynku lub domki campingowe.

Ośrodek jest ogrodzony, istnieje możliwość parkowania na jego terenie. Na miejscu: boisko do siatkówki i badmintona, bilard, tenis stołowy oraz pomost wychodzący na jezioro Białe. Zabranie czteronożnych pupili należy uzgadniać indywidualnie.

Ośrodek Szuwarek poleca smaczne domowe posiłki. Na miejscu jest stołówka, bar oraz sklepik. Jest też możliwość zorganizowania imprezy w sali bankietowej.


Wypożyczalnia sprzętu wodnego znajduje się tuż obok ośrodka. W odległości 100 m jest plaża strzeżona nad jeziorem Kłodno. Blisko jest sklep oraz grill.

Ośrodek Szuwarek oddalony jest od centrum wsi ok. 600 m. Okoliczne jeziora to prawdziwy raj dla wędkarzy.

Obok na zdjęciu ładny okaz okonia o wadze 1,40 kg i długości 45 cm złowiony w okolicy.

Warto przyjechać do Ośrodka Szuwarek w Chmielnie. Kto raz do nas zawita będzie chciał przyjeżdżać co roku!

Kontakt

Osoba do kontaktu: Ośrodek Szuwarek
Telefon: 58 684-22-71
E-mail: szuwarek@szuwarek.com

Skocz do:

Polecamy

Agro-Dorota
( / Baza noclegowa)

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Gościmy

Odwiedza nas 100 gości oraz 0 użytkowników.

Akademia Kaszubska

szwajcaria-kaszubska.pl