Szlaki turystyczne

Znajdziesz tu informacje na temat miejsc, które są ciekawe do odwiedzenia. Prezentacja wizualizacji i zdjęć oraz opisów szlaków pieszych, rowerowych i Nordic Walking.

czwartek, 21 lipiec 2016 15:38

Sanktuarium w Sianowie odwiedziła młodzież z Francji [108 osób]

Autor:  Księdz Wojciech Trapkowski
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Sanktuarium w Sianowie odwiedziła młodzież z Francji w ramach Światowych Dni Młodzieży Sanktuarium w Sianowie odwiedziła młodzież z Francji w ramach Światowych Dni Młodzieży

Dziś - 20.07.2016 roku - Sanktuarium w Sianowie odwiedziła młodzież z Francji [108 osób], która za kilka dni będzie uczestniczyć w krakowskim spotkaniu z papieżem Franciszkiem w ramach Światowych Dni Młodzieży - Kraków 2016.

Gości przywitał wikariusz sianowskiej parafii - ks Wojciech Trapkowski opowiadając historię tego niezwykłego miejsca. Następnie miejscowa młodzież rozśpiewała po polsku swoich zagranicznych rówieśników, a prawdziwymi hitami były piosenki z pokazywaniem. Ostatnim elementem spotkania była katecheza ks bp Jean-Pierra Batut - Ordynariusza francuskiej Diecezji Blois, który towarzyszy tej grupie młodzieży. Na pamiątkę tego wydarzenia Francuzi otrzymali od sianowskiej młodzieży pamiątki z Sanktuarium. Jutro w Sianowie przebywać będą kolejne grupy młodzieży: z Belgii, Francji i Ukrainy, których gości Archidiecezja Gdańska i Diecezja Pelplińska.

 

fot. Krysitan Michalewicz

Czytany 1539 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 21 lipiec 2016 16:01

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Polecamy

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Gościmy

Odwiedza nas 123 gości oraz 0 użytkowników.

szwajcaria-kaszubska.pl