Szlaki turystyczne

Znajdziesz tu informacje na temat miejsc, które są ciekawe do odwiedzenia. Prezentacja wizualizacji i zdjęć oraz opisów szlaków pieszych, rowerowych i Nordic Walking.

Ze słownika Polsko-Kaszubskiego:cienisty | cenisti (sł. Eugenisz Gołąbek)
środa, 01 lipiec 2020 09:05

Uroczyste otwarcie wystawy fotograficznej w Chmielnie - „Lustro czasu” czyli Chmielno niegdyś i dziś

Autor:  Bożena Hus / Lokalna Grupa Rybacka KASZUBY
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Uroczyste otwarcie wystawy fotograficznej w Chmielnie Uroczyste otwarcie wystawy fotograficznej w Chmielnie

W dniu 24.06.2020 r. w Chmielnie odbyło się uroczyste otwarcie wystawy wielkoformatowej składającej się  z 30 fotografii prezentujących między innymi życie mieszkańców wsi (nieraz też to, co odeszło razem z nimi), budynki, zabytki, miejsca pamięci itp. znajdujące się w miejscowości. Inicjatywa zrealizowana została w ramach projektu : „Lustro czasu” czyli Chmielno niegdyś i dziś  - mobilna wystawa fotograficzna z okazji obchodów jubileuszu 800-lecia Chmielna. Projekt współfinansowany został z budżetu Gminy Chmielno na rok 2020.

Obecnie wystawa zlokalizowana jest w centrum wsi – wokół kościoła pod wezwaniem św. Apostołów Piotra i Pawła. Ponieważ kolejnym zamysłem realizacji przedsięwzięcia było utworzenie historycznej gry terenowej połączonej tematycznie z wystawą (dostępnej dla wszystkich zainteresowanych), niebawem poszczególne fotografie trafią w miejsca, których dotyczą.

Aby uatrakcyjnić przedsięwzięcie powstał informator do wystawy i gry terenowej zawierający wszystkie fotografie umieszczone na wystawie oraz różne ciekawe informacje dotyczące poszczególnych, umieszczonych na fotografii osób, wydarzeń, sytuacji itp.

Ażeby wziąć udział w grze historycznej, należy zwiedzić wystawę odbywając spacer do miejsc, w których znajdują się zdjęcia oznaczone numerami i udzielić odpowiedzi na pytania, które umieszczone zostały na karcie do gry wraz z planem Chmielna, gdzie zaznaczona została lokalizacja usytuowania fotografii.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom za udostępnienie materiałów fotograficznych do wykonania wystawy. Mamy nadzieję, że starsi mieszkańcy chociaż przez chwilę powspominają dawne, dobre czasy, zaś młodsze pokolenie doświadczy doskonałej lekcji historii potwierdzającej naszą kaszubską tożsamość.

Czytany 83 razy Ostatnio zmieniany środa, 01 lipiec 2020 09:30

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Gościmy

Odwiedza nas 211 gości oraz 0 użytkowników.

szwajcaria-kaszubska.pl