Szlaki turystyczne

Znajdziesz tu informacje na temat miejsc, które są ciekawe do odwiedzenia. Prezentacja wizualizacji i zdjęć oraz opisów szlaków pieszych, rowerowych i Nordic Walking.

Ze słownika Polsko-Kaszubskiego:empiryczny | empiriczny, doswiôdczalny (sł. Eugenisz Gołąbek)
poniedziałek, 10 sierpień 2020 17:38

Sportowcy wiejscy na start - II POMORSKA SPARTAKKIADA REKREACYJNO - KULTURALNA KÓŁ GOSPODYŃ WIEJSKICH

Autor: 
Oceń ten artykuł
(1 głos)
II POMORSKA SPARTAKKIADA REKREACYJNO - KULTURALNA KÓŁ GOSPODYŃ WIEJSKICH II POMORSKA SPARTAKKIADA REKREACYJNO - KULTURALNA KÓŁ GOSPODYŃ WIEJSKICH

Po raz drugi w na obiektach sportowych w Chmielnie odbyła się rywalizacja sportowo - rekreacyjna Kół Gospodyń Wiejskich. Organizatorami przedsięwzięcia byli: Pomorskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe w Gdańsku, Gmina Chmielno, Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Chmielnie. Mimo wyjątkowego czasu pandemii zgłosziło się 20 reprezentacji z różnych stron Pomorza. Otwarcia zawodów dokonali: Wójt Gminy Chmielno Michał Melibruda, Prezes Pomorskiego Zrzeszenia LZS Piotr Klecha oraz Dyrektor GOKSiR w Chmielnie Edyta Klasa. Wydarzenie nie byłoby możliwe gdyby nie środki, które Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Chmielnie pozyskał z "Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie". Operacja współfinansowana była ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy technicznej "Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020". Kilka słów do zawodniczek skierował radny Sejmiku Wojewódzkiego Dariusz Męczykowski. Następnie sprawy regulaminowe oraz szczegóły dotyczące poszczególnych konkurencji przedstawił pomysłodawca i główny koordynator przedsięwzięcia i spiker w jednej osobie Jan Trofimowicz - Wiceprezes Pomorskiego Zrzeszenia LZS.

CHMIELNO. 9 sierpnia 2020

            I rozpoczęła się rywalizacja w dwóch blokach - rekreacyjnym i kulturalno- artystycznym. Komisja w składzie Ewa Gilewska - etnograf z Muzeum Etnograficznego w Gdańsku, Elżbieta Szymroszczyk - Ball - emerytowany pracownik "Cepelii" z Warszawy, Natalia Bigus - instruktor tańca ludowego oraz muzyk Piotr Jereczek oceniali występy piosenkarskie " Piosenka promująca KGW", oraz taneczne poszczególnych kół - "Tańce świata". Komisja z uwagą pochyliła się także nad pięknymi pracami plastycznymi. Tematem przewodnim tablic przygotowanych przez panie były " Dobre praktyki z obszarów wiejskich". Ostatnim zadaniem artystycznym było przygotowanie ozdoby - bukietu z kwiatów i ziół Pomorza oraz płodów rolnych zbieranych aktualnie. W poszczególnych konkurencjach miejsca na podium zajmowały: PIOSENKA PROMUJĄCA KGW - I miejsce KGW Kamienica Szlachecka, II - KGW Sadłuki a III KGW Zelewo. TABLICA PREZENTUJĄCA DOBRE PRAKTYKI - I - KGW Sikorzyno, II KGW Bolszewo, III KGW Lisewo. OZDOBA - BUKIET - I miejsce KGW Miechucino, II KGW Kamienica Szlachecka, III KGW Sikorzyno. TAŃCE ŚWIATA - I miejsce - Kamienica Szlachecka, II KGW Zelewo, III KGW Sadłuki. Komisja sędziowska w składzie: Jolanta Radecka, Piotr Jasielski oraz Grzegorz Janneck czuwali nad sprawnym przebiegiem konkurencji rekreacyjnych i sportowych. W kolejnych konkurencjach najlepsze okazywały się: RZUTY ZIEMNIAKAMI DO PATELNI: I miejsce KGW Strzepcz, a kolejne KGW Lalkowy i KGW Borzestowska Huta. W DOJENIU KROWY NA CZAS zwyciężyła reprezentantka KGW Strzepcz przed koleżankami z KGW Osówek i KGW Zelewo. W bardzo emocjonującym przeciąganiu liny najsilniejsze okazały się panie z KGW Zelewo przed KGW Strzepcz i KGW Kożyczkowo. W konkurencji UBIJANIA PIANY NA CZAS najszybszą okazała się pani z KGW Miechucino a kolejne miejsca na podium zajęły panie z KGW Osówek i KGW Wierzchowo dworzec. W konkurencji - JAZDA NA NARTACH NA CZAS zwyciężyła 3-osobowa reprezentacja KGW Strzepcz przed KGW Lalkowy i KGW Lisewo. W SLALOMIE NA TACZCE - najlepsze okazały się kobietki z KGW Kamienica Szlachecka przed KGW Strzepcz i KGW Osówek. W konkurencji RZUTÓW DO CELU - a 3 osobowe zespoły rzucały: ringo, woreczki i piłeczki zwyciężyła reprezentacja KGW Strzepcz przed KGW Sikorzyno oraz KGW Długi Kierz. Skoro spartakiada odbywała się nad pięknym jeziorem w Chmielnie, nie mogło zabraknąć konkurencji związanej z wodą. panie miały za zadanie pokonanie dystansu kilkudziesięciu metrów ROWEREM WODNYM z nawrotem wokół boi. Tę konkurencje zdominowały panie z KGW Lisewo przed KGW Zelewo oraz KGW Kochanowo.

Przed ogłoszeniem wyników organizatorzy rozlosowali wśród uczestniczek liczne nagrody niespodzianki ufundowane przez sponsorów. Następnie przyszedł czas na ogłoszenie wyników i wręczenie pucharów dla każdej z 3. reprezentacji za zajęcia miejsc I- III w każdej
z konkurencji. Zwieńczeniem Spartakiady było ogłoszenie klasyfikacji generalnej. Wszystkie koła otrzymały piękne wazony przygotowane przez Zakład Ceramiczny słynnej Rodziny Necel z Chmielna… Wazony były specjalnie opisane i będą z pewnością wyjątkową pamiątką
ze Spartakiady. Wszystkie koła otrzymały równorzędne nagrody w postaci sprzętu AGD. W końcowej klasyfikacji ogólnej zwyciężyło KGW STRZEPCZ - GMINA LINIA, (POWIAT WEJHEROWSKI - 131 pkt.), - dodatkowa nagroda ufundowana przez Posła do Parlamentu Europejskiego Annę Fotyga, II miejsce i nagrodę Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego zdobyło KGW ZELEWO - GMINA LUZINO (POWIAT WEJHEROWSKI 112pkt.), III miejsce i nagrodę Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa wywalczyło KGW KAMINIECA SZLACHECKA - GMINA STĘŻYCA (POWIAT KARTUSKI - 109pkt.). Tuż za podium znalazło się KGW OSÓWEK - GMINA OSIECZNA (POWIAT STAROGARDZKI 99pkt.). Koło dodatkowo otrzymało nagrodę ufundowaną przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Kolejne miejsca zajęły:

V. KGW LALKOWY - GMINA SMĘTOWO GRANICZNE (POWIAT STAROGARDZKI 96pkt)

VI. KGW MIECHUCINO - GMINA CHMIELNO (POWIAT KARTUSKI 92pkt.)

VII-VIII. - KGW JAROMIERZ - GMINA CZŁUCHÓW (POWIAT CZŁUCHOWSKI 90pkt.)

VII-VIII - KGW WIERZCHOWO - DWORZECZ - GMINA CZŁUCHÓW (pkt.90)

IX = KGW SADŁUKI - GMINA MIKOŁAJKI POMORSKIE (POWIAT SZTUMSKI 88 pkt.)

X - KGW BOLSZEWO - GMINA WEJHEROWO (POWIAT WEJHEROWSKI 88 pkt.)

XI - XII. - KGW LISEWO - GMINA KROKOWA (POWIAT PUCKI 83 pkt.)

XI - XII. - KGW KOCHANOWO - GMINA LUZINO (POWIAT WEJHEROWSKI 83pkt.)

XIII - KGW SIKORZYNO - GMINA STĘŻYCA ( POWIAT KARTUSKI - 80 pkt.)

XIV - KGW DŁUGI KIERZ - GMINA SIERAKOWICE - (POWIAT KARTUSKI 75pkt.)

XV - KGW KOŻYCZKOWO - GMINA CHMIELNO (POWIAT KARTUSKI 67 pkt.)

XVI - KGW NOWY WIEC - GMINA SKARSZEWY (POWIAT STAROGARDZKI 66pkt.)

XVII - KGW BORZYSTOWSKA HUTA - GMINA CHMIELNO ( POWIAT KARTUSKI 21pkt.)

XVIII – KGW OSOWO – GMINA KARSIN (POWIAT KOŚCIERSKI)

XIX – KGW KOŹMIN – GMINA SKARSZEWY (POWIAT STAROGARDZKI)

XX – KGW KOŁODZIEJE – GMINA SULĘCZYNO (POWIAT KARTUSKI)

Po ogłoszeniu wyników był czas na wspólną fotografię i fanfary dla najlepszych. Wójt Gminy Chmielno Michał Melibruda zaprosił wszystkie Koła Gospodyń na III Pomorską Spartakiadę do Chmielna już za rok… Ogromne podziękowania należą się pracownikom GOKSiR Chmielno za zaangażowanie w organizację wydarzenia, a także licznym osobom i instytucjom, które wsparły w różny sposób przedsięwzięcie.

 

Czytany 1691 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 10 sierpień 2020 17:43
GOKSiR Chmielno

Gminny Ośrodek Kultury w Chmielnie zwany w skrócie GOKSiR

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Polecamy

Hotel Szymbark
( / Baza noclegowa)

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Gościmy

Odwiedza nas 257 gości oraz 0 użytkowników.

szwajcaria-kaszubska.pl