Szlaki turystyczne

Znajdziesz tu informacje na temat miejsc, które są ciekawe do odwiedzenia. Prezentacja wizualizacji i zdjęć oraz opisów szlaków pieszych, rowerowych i Nordic Walking.

Ze słownika Polsko-Kaszubskiego:mostowy | mòstowi (sł. Eugenisz Gołąbek)
niedziela, 04 październik 2020 15:03

Ks. Prałat Andrzej Miszewski odszedł do Pana.

Autor: 
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Kościół Rzymskokatolicki pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła, w kórym Ks. Prałat Andrzej Miszewski  był proboszczem parafii w Chmielnie. Kościół Rzymskokatolicki pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła, w kórym Ks. Prałat Andrzej Miszewski był proboszczem parafii w Chmielnie.

Ks. Prałat Andrzej Miszewski odszedł do Pana w niedzielę (4 października 2020r.).

Pozostaje na zawsze w naszej pamięci.

 

Za informacją na stronie parafii http://parafiachmielno.pl/:

Odszedł w niedzielę – Dzień Pański – w który tak wiele razy był pośrednikiem między Bogiem a parafianami sprawując najświętszą Eucharystię. Odszedł w miesiacu różańcowym,otoczony płaszczem Najświętszej Pani Naszej Chmieleńskiej, której był tak wiernym czcicielem.
Wierzymy, że Miłosierny Bóg przyjmie Go do Swojego Królestwa i wynagrodzi za wierna służbę i wszelkie dobro które uczynił w ciągu swego życia. Ufamy, że z Nieba będzie wspierał naszą parafię swoim wstawiennictwem.
Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!

Śp. ksiadz Prałat  Andrzej Miszewski, kapłan diecezji pelplińskiej, kapelan honorowy J. Św., kanonik senior Kapituły Kolegiackiej Kartuskiej, otrzymał święcenia kapłańskie w 1963 r. W latach 1973-1984 kierował centralnym Gdyńskim Duszpasterstwem Akademickim „GODA” przy parafii NSPJ. Wykazał się szczególnym hartem ducha w latach stanu wojennego organizując wielokierunkową akcję pomocy niesłusznie prześladowanym. Został odznaczony za wybitne zasługi dla Gdyni Medalem im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w 2005 r. W latach 1994 – 2014 był proboszczem parafii Św. Apostołów Piotra i Pawła w Chmielnie. Do swojej śmierci wspierał działania duszpasterskie parafii w Chmielnie jako Rezydent.

 

Świeć, Panie, nad jego duszą.

Czytany 1530 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 06 październik 2020 19:10
Aleksander Kostuch

Redaktor Naczelny portalu "Szwajcaria-Kaszubska.pl".

Zapraszam do eksploracji, a potem do współredagowania...

Strona: www.szwajcaria-kaszubska.pl

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Polecamy

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Gościmy

Odwiedza nas 82 gości oraz 0 użytkowników.

Akademia Kaszubska

szwajcaria-kaszubska.pl