Szlaki turystyczne

Znajdziesz tu informacje na temat miejsc, które są ciekawe do odwiedzenia. Prezentacja wizualizacji i zdjęć oraz opisów szlaków pieszych, rowerowych i Nordic Walking.

Ze słownika Polsko-Kaszubskiego:mit | òpòwiedniô (sł. Eugenisz Gołąbek)
piątek, 05 maj 2023 18:00

Film pt. „PAŁAC” w reżyserii Piotra Pastalenca - 5 maja 2023 (piątek) o godz. 18:00 w Sali Widowiskowej Domu Kultury w Chmielnie

Autor: 
Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Film pt. „PAŁAC” w reżyserii Piotra Pastalenca Film pt. „PAŁAC” w reżyserii Piotra Pastalenca

5 maja 2023 (piątek) o godz. 18:00 w Sali Widowiskowej Domu Kultury w Chmielnie odbędzie się projekcja filmu pt. „PAŁAC” w reżyserii Piotra Pastalenca.

Opowiada on historię Kaszub widzianą oczami dowódcy tytułowego partyzanckiego bunkra Gryfa Pomorskiego Henryka Grabosza. Film głównie opiera się na wydarzeniu, które miało miejsce w 1944 roku, a mianowicie walce kaszubskich partyzantów z wojskami niemieckimi o bunkier „Zielony Pałac”. Za scenariusz w głównej mierze odpowiada Adam Hebel - dziennikarz radiowy, aktor, założyciel Teatru Zymk, kabareciarz i regionalista. Za współreżyserię, zdjęcia oraz montaż odpowiedzialny jest Piotr Pastalenc - doświadczony operator filmowy TVP3 Gdańsk,
założyciel kanału w serwisie YouTube, Kaszubska Gospodarka, poświęconego promowaniu regionu, ze szczególnym zaznaczeniem rolnictwa na Kaszubach.
Film jest hołdem dla tych, którzy polegli na polu walki, abyśmy my mogli żyć.

Serdecznie zapraszamy WSTĘP WOLNY.

Czytany 1115 razy
GOKSiR Chmielno

Gminny Ośrodek Kultury w Chmielnie zwany w skrócie GOKSiR

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Akademia Kaszubska

szwajcaria-kaszubska.pl