Szlaki turystyczne

Znajdziesz tu informacje na temat miejsc, które są ciekawe do odwiedzenia. Prezentacja wizualizacji i zdjęć oraz opisów szlaków pieszych, rowerowych i Nordic Walking.

wtorek, 07 luty 2017 02:04

Ślady na śniegu

Autor:  M. Kostuch
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Puszysty, biały śnieg

Gdy spadnie zachwyca nas swą bielą.

 

Po pewnym czasie na śniegu pozostają ślady cywilizacyjne. Człowiek dla swej aktywności potrzebuje wielu urządzeń, ogrzewania. Pojazdy potrzebują paliwa, które spalają. Urządzenia grzewcze w Polsce w większosci spalają węgiel, niewiele inne paliwa. 

Nie zdajemy sobie sprawy z zanieczyszczeń, które są wokół nas. Przewiewa je wiatr, zmywa deszcz. Dłużej leżący  śnieg zbiera opadające drobiny. Zanim opadną my wszyscy też je wchłaniamy poruszając się w poblizu dróg i innych miejsc, gdzie jest ich dużo.

Stosunkowo najwięcej zanieczyszczeń wdychają małe dzieci, ponieważ są niskiego wzrostu. Nieosłoniete twarzyczki znajdują się na linii rur wydechowych pojazdów, które jadą szosą. 

W naszym pięknym regionie Szwajcarii Kaszubskiej jest sporo dróg bez chodników, bezpośrednio przy ruchliwych szosach, którymi dzieci pokonują trasę z domu do szkoły (podstawowej) i z powrotem. Grozi im niebezpieczeństwo zarówno wypadku, związane z ruchem drogowym, jak i zdrowotne, zwiazane z zanieczyszczeniem powietrza, objawiające się gdy rozpoczynają się choroby będące efektem wdychanych toksyn.

Fotografie przedstawiają śnieg w różnych miejscach powiatu kartuskiego po 2 tygodniach od ostatniego opadu.

 

 

Czytany 1187 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 07 luty 2017 03:05

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Polecamy

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Gościmy

Odwiedza nas 138 gości oraz 0 użytkowników.

szwajcaria-kaszubska.pl