Społeczność

Kaszuby - (kasz. Kaszëbë lub Kaszëbskô) to kraina historyczna w Polsce, będąca częścią Pomorza, którą zamieszkują Kaszubi, Tutaj prezentujemy historie ludzi związanych z regionem Kaszub.

Ze słownika Polsko-Kaszubskiego:latynizm | latinizm (sł. Eugenisz Gołąbek)
wtorek, 20 październik 2020 19:36

Szkoła Podstawowa w Tuchomiu z okazji Dnia Edukacji Narodowej „Z uśmiechem przez życie”

Autor:  Alicja Karczewska
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Szkoła Podstawowa w Tuchomiu z okazji Dnia Edukacji Narodowej Szkoła Podstawowa w Tuchomiu z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Szkoła Podstawowa w Tuchomiu z okazji Dnia Edukacji Narodowej zorganizowała uroczyste Ślubowanie uczniów klasy I.

W pierwszej części spotkania odczytano życzenia od Ministra Edukacji Narodowej oraz Burmistrza Gminy Żukowo. Pani dyrektor Elżbieta Pryczkowska złożyła gratulacje nauczycielom i pozostałym pracownikom szkoły zaś wyróżniający się nauczyciele otrzymali nagrody dyrektora. Pani Alicja Haase otrzymała Nagrodę Burmistrza Gminy Żukowo za wieloletnią pracę pedagogiczną dla społeczności Tuchomia. Rada Rodziców przygotowała niespodziankę w postaci filmu z życzeniami od dzieci oraz tort, zaś uczniowie z klasy III wykonali skecz, w którym aktywny udział brali nauczyciele.

W drugiej części uroczystości uczniowie klasy I, których wychowawczynią jest pani Alicja Karczewska, zaprezentowali program artystyczny. Dzieci wypadły znakomicie i udowodniły przed nauczycielami i rodzicami, że są dobrze przygotowani, aby dokonać uroczystego ślubowania na flagę Polski.

-Gdy wczoraj weszłam do szkoły zobaczyłam uśmiechnięte twarze naszych pierwszaków – powiedziała pani dyrektor Elżbieta Pryczkowska - wówczas pomyślałam o motcie naszej szkoły, które będzie wisiało w ważnym miejscu nowej szkoły „Kiedy śmieje się dziecko śmieje się cały świat” i byłam bardzo szczęśliwa, że takie obrazki w naszej szkole to codzienność.

Na koniec dzieci otrzymały swój pierwszy dokument - legitymacje szkolne, pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Dzięki uprzejmości Państwa Pośpiesznych, za co serdecznie dziękujemy, uroczystość mogła odbyć się w "Dworku Oleńka" w Tuchomiu.

AK

 

Czytany 1122 razy

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Polecamy

Ośrodek Szuwarek
( / Baza noclegowa)

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Gościmy

Odwiedza nas 295 gości oraz 0 użytkowników.

szwajcaria-kaszubska.pl