Szlaki turystyczne

Znajdziesz tu informacje na temat miejsc, które są ciekawe do odwiedzenia. Prezentacja wizualizacji i zdjęć oraz opisów szlaków pieszych, rowerowych i Nordic Walking.

piątek, 08 luty 2019 06:06

Kartuzy wśród najlepszych miejsc na biegówki z dziećmi

Autor:  Patrycja Lewkow
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
fb.com/Cartusia-SkiArena fb.com/Cartusia-SkiArena

Na Kaszubach również nie brakuje pasjonatów biegówek, którzy potrafią włożyć masę serca w popularyzację tego sportu – rzecz jasna wśród wszystkich grup wiekowych! Obecne trasy do narciarstwa biegowego Cartusia SkiArena na Bilowie w Kartuzach są właśnie wynikiem pracy grupy entuzjastów z Sekcji Narciarskiej GKS „CARTUSIA” w Kartuzach.

Z uzyskanych dotacji unijnych wytyczono i wyprofilowano trasy oraz zakupiono kontener, w którym znajduje się mała szatnia i narciarnia na potrzeby sekcji. Szlaki przebiegają przez łąki i lasy, a przed każdym sezonem są starannie wykaszane i profilowane. Dzięki temu, gdy ziemię przysypie już spora warstwa puszystego śniegu, sunie się po nich jak po maśle. Trasy wytyczono w ten sposób, by zarówno początkujący jak i wprawni narciarze znaleźli tu coś dla siebie. Jedno jest pewne – wśród uroczych kartuskich łąk i leśnych polan nie można się zgubić. Ścieżki są bowiem doskonale oznakowane widocznymi z daleka tabliczkami i tyczkami. Z części szlaków można korzystać również po zmroku. W sezonie w zależności od potrzeb w godzinach wieczornych doświetlają je bowiem specjalnie ustawione lampy. Nic dziwnego, że tak wiele rodzin dsssecyduje się na aktywną rekreację na bilowskich szlakach. Cisza, spokój i idylliczne krajobrazy sprawiają, że Kartuzy stały się wyjątkowym miejscem na biegówkowej mapie Pomorza.

Łączna długość tras: ok. 5 km

Przykładowe pętle dla rodzin z dziećmi: niebieska 700 m, pomarańczowa 800 m, zielona 1,5 km

Trasy ratrakowane: ślad zakładany skuterem śnieżnym

Trasy oświetlone: częściowo na ich fragmentach, gdy panują dobre warunki narciarskie

Możliwość wypożyczenia sprzętu: nie

 

Opublikowano za zgodą na podstawie: https://www.c-and-a.com/pl/pl/shop/najlepsze-trasy-na-biegowki-z-dziecmi

Czytany 709 razy Ostatnio zmieniany piątek, 08 luty 2019 06:11

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Polecamy

Ośrodek Szuwarek
( / Baza noclegowa)

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Gościmy

Odwiedza nas 186 gości oraz 0 użytkowników.

szwajcaria-kaszubska.pl