Szlaki turystyczne

Znajdziesz tu informacje na temat miejsc, które są ciekawe do odwiedzenia. Prezentacja wizualizacji i zdjęć oraz opisów szlaków pieszych, rowerowych i Nordic Walking.

Ze słownika Polsko-Kaszubskiego:domator | domańc, chëczownik, bùdzësz, zapiéckòwi, zascónkòwi (sł. Eugenisz Gołąbek)
sobota, 14 maj 2022 15:25

Uczeń SP nr 2 w Żukowie w finale „Rodny Mòwë”

Autor:  Jan Dosz
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Uczeń SP nr 2 w Żukowie, Franciszek Tusk, w finale „Rodny Mòwë” Uczeń SP nr 2 w Żukowie, Franciszek Tusk, w finale „Rodny Mòwë”

Duży sukces odniósł Franciszek Tusk, uczeń IV klasy Szkoły Podstawowej im. Jana Heweliusza w Żukowie zajmując I miejsce w kat. uczniów IV-VI na powiatowych eliminacjach Konkursu Recytatorskiego Prozy i Poezji Kaszubskiej w Kartuzach. Zwycięzca recytował teksty Janusza Mamelskiego oraz Alojzego Nagla. Na początku czerwca weźmie udział w finałowych zmaganiach w Chmielnie. W tej samej kategorii dyplom za udział otrzymała Barbara Ciereszko z Niestępowa.

Gmina Żukowo reprezentowana była także w dwóch młodszych kategoriach. Wśród dzieci przedszkolnych 3 miejsce zajęła Lena Rydlewicz. Wystąpił także w tej kategorii Filip Myszka. Oboje są z Tuchomia. Także z tej szkoły bardzo ładnie zaprezentowały się reprezentantki kat. I-III Alicja Falk i Alicja Kania. Ta pierwsza otrzymała wyróżnienie. (jd)

Galeria

{gallery}3224{/gallery}
Czytany 887 razy

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Polecamy

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Akademia Kaszubska

szwajcaria-kaszubska.pl