Szlaki turystyczne

Znajdziesz tu informacje na temat miejsc, które są ciekawe do odwiedzenia. Prezentacja wizualizacji i zdjęć oraz opisów szlaków pieszych, rowerowych i Nordic Walking.

Ze słownika Polsko-Kaszubskiego:dziarski | dzarny, dzyrsczi (sł. Eugenisz Gołąbek)
piątek, 23 maj 2014 09:34

KARTUSKA NOC MUZEÓW 2014

Autor: 
Oceń ten artykuł
(1 głos)
KARTUSKA NOC MUZEÓW 2014 KARTUSKA NOC MUZEÓW 2014 Muzeum Kaszubskie w Kartuzach

Już po raz szósty w Muzeum Kaszubskim im. F. Tredera w Kartuzach odbyła się Kartuska Noc Muzeów.

W tym roku muzeum odwiedziła rekordowa liczba gości. Muzeum udostępniło bezpłatnie, wejście na wystawy stałe i czasowe od godz. 19.00 do 1.00 w nocy. Dodatkowo dyrekcja wraz z pracownikami zapewniła moc atrakcji. Dla zwiedzających przygotowana została prezentacja sprzętu i uzbrojenia wojska polskiego, replika polskiego pojazdu pancernego Ursus wz 34 oraz samochodu rozpoznawczego BA-64. Ponadto rekonstruktorzy ubrani w mundury polskie, prezentowali broń. Dla dzieci niebywałą gratką było założenie hełmofonu i możliwość wejścia do czołgów: niemieckiej Pantery i radzieckiego T-34. Emocjonujące były pokazy tańca z ogniem, które były czterokrotnie prezentowane dla gości muzeum. Efekt nocą był piorunujący. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Panie z stowarzyszenia prząśniczki, prezentowały metody przędzenia wełny na kołowrotku i wrzecionie. Twórczyni ludowa malowała z dziećmi figurki gliniane i piękne, kaszubskie wzory na dziecięcych buźkach. Zwiedzający oprócz ekspozycji stałej, mogli podziwiać wystawę Pamięci żołnierzy wyklętych. Do nocnego zwiedzania przygrywała Kapela Kazimierza i znany kaszubski konferansjer Edmund Lewańczyk.
Serdecznie dziękujemy Pani Mirosławie Lehman, Panu Tadeuszowi Kobieli, Marianowi Koteckiemu, Bogdanowi Górskiemu, Cezaremu Szostakowi, Wacławowi oraz Edmundowi Lewańczykowi za pomoc przy organizacji VI Kartuskiej Nocy Muzeów.
Dziękujemy gościom za tak liczne przybycie, liczymy na Was w przyszłym roku!

 

Czytany 2313 razy Ostatnio zmieniany piątek, 23 maj 2014 09:49
Aleksander Kostuch

Redaktor Naczelny portalu "Szwajcaria-Kaszubska.pl".

Zapraszam do eksploracji, a potem do współredagowania...

Strona: www.szwajcaria-kaszubska.pl

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Polecamy

Galeria Pępowo
( / Baza noclegowa)

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Gościmy

Odwiedza nas 148 gości oraz 0 użytkowników.

szwajcaria-kaszubska.pl