Szlaki turystyczne

Znajdziesz tu informacje na temat miejsc, które są ciekawe do odwiedzenia. Prezentacja wizualizacji i zdjęć oraz opisów szlaków pieszych, rowerowych i Nordic Walking.

Ze słownika Polsko-Kaszubskiego:buk | bùk (sł. Eugenisz Gołąbek)
wtorek, 24 maj 2022 00:32

Kaszuby i Bory Tucholskie

Autor:  Maria Kostuch
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

kibt 1 20220523 1677349689    Przewodnik „Kaszuby i Bory Tucholskie” wydany w tym roku przez wydawnictwo Pascal, z serii „Bucket list”, którego autorami są Iwona i Damian Pawełek przedstawia, zgodnie z podtytułem „100 nieoczywistych miejsc i doświadczeń” z ciekawego rejonu Pomorza.

Książka została przygotowana bardzo starannie, zawiera fotografie ilustrujące opisywane miejsca, mapki poglądowe usytuowania obiektów w prezentowanym rejonie oraz mapki szczegółowe. Na mapach szczegółowych oznaczono numerami rozdziałów poszczególne tematy, atrakcje, trasy rowerowe, piesze i wodne pomiędzy miejscowościami, które warto zwiedzić lub zrealizować w nich opisywaną formę aktywności lub relaksu. Kaszuby i Bory Tucholskie są atrakcyjne o każdej porze roku. Dla zmęczonych zamieszczono opisy i wskazówki dojazdu do miejsc wypoczynkowych, agroturystycznych, dla głodnych i spragnionych wskazówki dojazdu i opisy punktów gastronomicznych i zaopatrzeniowych.

Autorzy, Iwona – absolwentka filologii hiszpańskiej, Damian – absolwent Wydziału Leśnego SGGW podróżują z czwórką dzieci, które nauczają w domu. Dzieci są najbardziej wymagającymi i dociekliwymi podróżnikami. Setka propozycji atrakcyjnego spędzenia wolnego czasu na Kaszubach i w Borach Tucholskich uwzględnia oczekiwania zarówno dojrzałego turysty, jak i początkującego w wieku przedszkolnym i szkolnym.

 

Oto kilka przykładów propozycji miejsc i doświadczeń ze Szwajcarii Kaszubskiej:

- Poczuj bluesa do lasu;

- Zwiedź niespiesznie Kolegiatę w Kartuzach;

- Zagraj na burczybasie;

- Wyhaftuj sobie obrusik;

- Wskocz na kajak.

Dla każdego regionu zostały opracowane liczne propozycje turystyczne.

W spisie treści znajdziemy „spis ramek”. 32 „ramki” zawierają przepisy kulinarne kuchni kaszubskiej, kociewskiej i borowiackiej, baśnie i legendy lub przypowieści z poszczególnych regionów, opisy charakterystycznych miejsc i związanych z nimi historii, przeżyć, ciekawych doświadczeń oraz zdarzeń, np. spotkanie z wilkiem.

Książka zawiera 288 stron. Zamieszczony na końcu indeks pozwala na szybkie przejście do interesującego tematu. Miękkie okładki w rewersie zawierają ilustrację obrazującą region będący tematem książki oraz ogólną mapę Kaszub i Borów Tucholskich.

Książka „Kaszuby i Bory Tucholskie…” przyda się zarówno turystom planującym zwiedzanie regionu Kaszub i Borów Tucholskich, jak i osobom znającym te okolice, a także planującym wypoczynek w baśniowej krainie lasów, pagórków i jezior. Niezwykły przewodnik jest ciekawą pozycją dla wszystkich zainteresowanych najbardziej malowniczymi okolicami Kaszub i Borów Tucholskich, ich przyrodą, architekturą, folklorem i historią.

Czytany 1215 razy Ostatnio zmieniany sobota, 28 maj 2022 17:30

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Polecamy

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Akademia Kaszubska

szwajcaria-kaszubska.pl