Szlaki turystyczne

Znajdziesz tu informacje na temat miejsc, które są ciekawe do odwiedzenia. Prezentacja wizualizacji i zdjęć oraz opisów szlaków pieszych, rowerowych i Nordic Walking.

Ze słownika Polsko-Kaszubskiego:mitologizacja | mitologizacjô (sł. Eugenisz Gołąbek)
czwartek, 30 czerwiec 2022 11:08

I Pomorski Hackathon dla uczniów szkół podstawowych, mapa mojego miasta w Minecraft

Autor:  Katarzyna Ziółkowska
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
I Pomorski Hackathon dla uczniów szkół podstawowych, mapa mojego miasta w Minecraft I Pomorski Hackathon dla uczniów szkół podstawowych, mapa mojego miasta w Minecraft
Wielkie osiągnięcie uczniów Szkoły Podstawowej w Tuchomiu - I miejsce w I POMORSKIM HACKATHONIE DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH 4M MAPA MOJEGO MIASTA W MINECRAFT organizowanego przez Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Gdyni Microsoft Showcase School oraz Polsko- Japońską Akademię Technik Komputerowych, objętego Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego, Pomorskiego Kuratora Oświaty oraz Prezydenta Miasta Gdyni.  
Hacaton jest krótkoterminowym działaniem partycypacyjnym, w którym ludzie spotykają się, aby wspólnie rozwiązywać konkretne rzeczywiste wyzwania w przyjaznym środowisku, gdzie występuje uczciwa konkurencja. Pomorski Hackathon dla Uczniów Szkół Podstawowych 4M Mapa Mojego Miasta w Minecraft polegał na tworzeniu  polega na tworzeniu przez uczniów budynków, obiektów użyteczności publicznej lub map miasta w środowisku wirtualnym Minecraft Education Edition. Nasi uczniowie zdecydowali się stworzyć coś czego nie ma w naszej okolicy - a mianowicie Park w którym można znaleźć wiele ciekawych atrakcji m.in. kolejkę górską, restaurację, escape room, a nawet domki na drzewie na wynajem i wiele więcej.
Uczniowie ponad okiem opiekuna przez ponad miesiąc czasu tworzyli prace na podstawie swoich wyobrażeń i złożonych planów. Projektowanie w Minecrafcie stanowi dobry przykład nauki kodowania, a konkursy w tym zakresie stają się już trendem międzynarodowym.  Ten konkurs to jeden z przykładów, gdzie zabawa jest nauką, nauka zabawą, a im więcej zabawy, tym więcej nauki! 
W I miejsce w konkursie zajęli: Izabela Kasyna, Alicja Falk, Milan Gan, Jan Kuba oraz Adam Żółć. Nie możemy zapomnieć również o drużynie, która zdobyła wyróżnienie w konkursie - Maria Mielewczyk, Alicja Kania, Maksymilian Semerling, Wojciech Szawlis. Uczniowie pracowali pod okiem nauczyciela Katarzyny Ziółkowskiej, która zadbała o wsparcie oraz przygotowanie  prezentacji  wykonanej pracy każdej z grup.

Wielkie brawa  i gratulacje za włożony wysiłek, kreatywność, pomysłowość i inwencję dla naszych drużyn!

Czytany 786 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 30 czerwiec 2022 11:13

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Ostatnio dodane

Polecamy

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Gościmy

Odwiedza nas 95 gości oraz 0 użytkowników.

Akademia Kaszubska

szwajcaria-kaszubska.pl