Szlaki turystyczne

Znajdziesz tu informacje na temat miejsc, które są ciekawe do odwiedzenia. Prezentacja wizualizacji i zdjęć oraz opisów szlaków pieszych, rowerowych i Nordic Walking.

Ze słownika Polsko-Kaszubskiego:kolektorka | kòlektórka (sł. Eugenisz Gołąbek)
wtorek, 07 maj 2019 15:08

„Spiéwné kwiôtczi” wśród rybaków

Autor: 
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
„Spiéwné kwiôtczi” wśród rybaków „Spiéwné kwiôtczi” wśród rybaków

2 maja odbyło się posiedzenie Rady Naczelnej Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Jastarni. Po obradach działacze kaszubscy wzięli udział w wydarzeniu kulturowym „Jastarnia przódë lat”, podczas którego prezentowano dawne sposoby łowienia ryb za pomocą laskornu oraz życie codzienne rybackich rodzin.

W wydarzeniu tym wziął udział zespół z Banina „Spiéwné kwiôtczi”. Wcześniej odbył sesję nagraniową w studiu Tadeusza Korthalsa w Swarzewie, gdzie zaśpiewał dwie nowe pieśni „Zófka” oraz „Usmiéwk nôpierszi”. W Jastarni miał okazję dać krótki występ. Fragment nagrano dla Radia Kaszëbë. Młodzi artyści zrobili też wspólne zdjęcie z bursmitrzem miasta Tyberiuszem Narkowiczem oraz wicemistrem kultury Jarosławem Sellinem.

Oczywiście, niektórzy postanowili skorzystać z tej niecodziennej sytuacji i wybrać się – mimo wietrznej i zimnej aury - na otwarte morze, co dla małych mieszkańców Banina stanowiło nie lada okazję. Wszyscy zwiedzili także zabytkową chatę rybacką oraz centrum miasta.

(ep)

Czytany 566 razy

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Polecamy

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Gościmy

Odwiedza nas 214 gości oraz 0 użytkowników.

szwajcaria-kaszubska.pl