Szlaki turystyczne

Znajdziesz tu informacje na temat miejsc, które są ciekawe do odwiedzenia. Prezentacja wizualizacji i zdjęć oraz opisów szlaków pieszych, rowerowych i Nordic Walking.

poniedziałek, 17 czerwiec 2013 11:52

Sobótki w Rębiechowie

Autor:  Jan Dosz
Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Odbyly się w sobotę, 22.06.2013r.

Z minuty na minutę plac zapełniał się. Wieczorem był całkowicie pełny. Na czołowym planie prezes O/ZKP w Baninie Witold Szmidtke w rozmowie z członkiem Zarządu Ludwikiem Brezą.

Już po raz siódmy odbywały się Sobótki w Rębiechowie, a piąty odkąd do współorganizacji – wraz z Radą Sołecką w Rębiechowie - włączył się Oddział Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego w Baninie.

 

Zwłaszcza do oddziału ZKP należała artystyczna oprawa imprezy.  Wystąpiły na niej grupy: „Młodzëzna” z Banina, zespół „To i owo”, kapela „Grajcë” z Somonina. Występy młodych artystów przyciągnęły uwagę licznych mieszkańców wsi i okolic. Dopełnieniem działań scenicznych były recytacje laureatów konkursu „Rodnô Mòwa” w Chmielnie: Oli i Antosia Biłaniczów.

- Bardzo się cieszę, że moje dzieci mogły tu wystąpić. One dużo pracowały, by przygotować te utwory na konkursy. Świetnie, że mogły je tu zaprezentować – podkreślał ich tata Marek Biłanicz, który miał dodatkowy szczególny powód do radości. Otóż wziął udział w konkursie wiedzy o Rębiechowie i okolicy, w którym wygrał aparat fotograficzny.

Najwięcej emocji wzbudziło ciągnięcie liny. Zawody odbywały się kilkakrotnie, także z udziałem dzieci i pań. Odbył się także turniej piłkarski, w którym wygrała drużyna z Miszewa. Ponadto było kilka konkursów dla dzieci. Wśród nagród były głównie książki najbliższej okolicy oraz płyty kompaktowe lokalnych zespołów.

Frekwencja na sobótkach nieustannie rosła. Gdy zaczęło się ściemniać na placu było już pełno ludzi. Bawili się świetnie w rytmach orkiestry Krzysztofa Formeli z Kartuz i Kazimierza Grunholza z Chmielna.

(jd)

Marek Biłanicz zwycięzcą konkursu wiedzy o Rębiechowie i okolicy. Obok rywalizujące Ada i Monika oraz prowadzący Eugeniusz Pryczkowski

W programie były między innymi:

- Turniej piłkarski drużyn z Banina, Miszewa, Pępowa i Rębiechowa.

- „To i owo”

- „Młodzëzna”

- Zabawa przy orkiestrze z Kartuz

- Konkursy i inne atrakcji

ORGANIZATORZY: Zrzeszenie Kaszubsko – Pomorskie, Oddział w Baninie, Rada Sołecka w Rębiechowie

Czytany 23362 razy Ostatnio zmieniany sobota, 10 sierpień 2013 06:55

1 komentarz

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Polecamy

Ośrodek Wypoczynkowy KREFTA
( / Baza noclegowa)

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Gościmy

Odwiedza nas 125 gości oraz 0 użytkowników.

szwajcaria-kaszubska.pl