Szlaki turystyczne

Znajdziesz tu informacje na temat miejsc, które są ciekawe do odwiedzenia. Prezentacja wizualizacji i zdjęć oraz opisów szlaków pieszych, rowerowych i Nordic Walking.

Ze słownika Polsko-Kaszubskiego:meldunek | meldënk (sł. Eugenisz Gołąbek)
poniedziałek, 22 luty 2021 00:00

Ruchy transferowe w Cartusii 1923 Kartuzy

Autor:  Cartusia 1923
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Cartusia1923 Kartuzy Cartusia1923 Kartuzy

Wkrótce do rozgrywek IV Ligi RWS Investments Group przystąpi Cartusia 1923 Kartuzy, która personalnie będzie wyglądała nieco inaczej. Czy lepiej ? Tego nie wiadomo a czas pokaże. W każdym razie niezbyt zadawalające wyniki z jesieni 2020 r. i liczne kontuzje niektórych zawodników były wymuszonym powodem do podjęcia kroków w kierunku "odświeżenia" kadry. Z drużyny na chwilę obecną odszedł na pewno doświadczony Przemek Kuss, który na zasadzie transferu definitywnego przeszedł do AS Kolbudy (V liga). Była to jednak osobista decyzja Przemka, bo on miał propozycję pozostania w Klubie.... 

Z kadrą C1923 najprawdopodobniej pożegnają się także Paweł Rypel, o którego zabiega MKS Władysławowo (IV liga) oraz Paweł Piór, którym zainteresowanie wykazała Pogoń Lębork (IV liga). Ponadto z powodu wielkich zmian kadrowych u naszego sąsiada GKS Przodkowo (III liga) i powstania tam licznych "wakatów" kierunek ten obrało aż trzech zawodników Cartusii tj. Czarek Gawron, Adrian Raulin i Jakub Leszkiewicz. Ostatni dwaj, którzy najprawdopodobniej opuszczą pierwszą drużynę Cartusii to Franek Sierszyński i Szymon Wenta, którzy do tej pory nie podjęli treningów i pewnie szukają nowych klubów. Większość z wymienionych wyżej zawodników miała w rundzie wiosennej zasilić drugi zespół Cartusii i pomóc mu w awansie do A klasy, ale wybrali inny wariant i grę na wyższym poziomie. Choć na chwilę obecną pewne jest tylko przejście Przemka Kussa, bo w tym przypadku transfer został już sformalizowany, to w przypadku pozostałych zawodników rozmowy jeszcze trwają, ale wszystko wskazuje na to, że wymienieni również zmienią barwy klubowe. Jeżeli do tego dojdzie wszystkim tym zawodnikom dziękujemy za dotychczasowe reprezentowanie barw niebiesko- biało-czarnych i życzymy im jak najlepiej.

Wymienionych wyżej zawodników zastąpi cała grupa młodych piłkarzy, w tym wychowanków Cartusii, którzy swoją postawą, zaangażowaniem i determinacją dali wyraźny sygnał, że są gotowi do gry w pierwszej drużynie. Wśród nich znajdują się Jakub Toruńczak (lat 18), Robert Radomski (19), Filip Kitowski (18), Igor Grzymkowski (18),  Oliwier Hara (18),  Kacper Olszewski (17), Filip Ptach(17). Dodatkowo w chwili obecnej z Cartusią trenują także nieco bardziej doświadczeni Paweł Szejko(Bałtyk Gdynia), Artur Bodalski (SAP Sopot) i Michał Wierzchołowski (Eko- Prod Szemud). W sprawie tych trzech zawodników rozmowy z ich macierzystymi klubami trwają, ale wszystko wskazuje na to, że zostaną z nami.

Czy zmiany te wpłyną na poprawę gry Cartusii i co najważniejsze na punktowanie w meczach i utrzymanie się w lidze, co jest sprawą nadrzędną, zobaczymy. Tak, czy owak dużym kredytem zaufania od trenera Piotra Rzepki zostali obdarzeni młodzi wychowankowie Cartusii, którzy będą mieli niepowtarzalną okazję do pogrania na poziomie IV ligi. W zawodnikach tych drzemią co prawda duże możliwości, ale muszą jeszcze ciężko pracować, aby stanowili o sile zespołu. Z przebiegu ostatniego spotkania ze Sztormem Kosakowo i innych sparingów można jednak wysnuć wniosek, że w drużynie niebiesko- biało- czarnych, choć kadra szeroka, brakuje nadal rasowego napastnika, który skutecznie wykańczałby wypracowane przez zespół sytuacje bramkowe. W tym zakresie musiałyby teraz skupić się działania zarządu, aby jeszcze w ramach jakiegoś transferu "last minute" pozyskać takiego zawodnika. Do rozpoczęcia ligi pozostały 2 tygodnie, więc czasu bardzo mało.

Czytany 159 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 23 luty 2021 11:09

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Polecamy

Restauracja Kaszubska
( / Baza kulinarna)

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Gościmy

Odwiedza nas 246 gości oraz 0 użytkowników.

szwajcaria-kaszubska.pl