Szlaki turystyczne

Znajdziesz tu informacje na temat miejsc, które są ciekawe do odwiedzenia. Prezentacja wizualizacji i zdjęć oraz opisów szlaków pieszych, rowerowych i Nordic Walking.

środa, 12 listopad 2014 00:00

Tczëwôrtny Drëchnë i Drësze!

Autor: 
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Po udanej IV edycji Festiwalu Filmów Kaszubskich i XII Pielgrzymce Kaszubskiej do sanktuarium w Sianowie kolejnymi ważnymi wydarzeniami w życiu naszego partu były:

1. IX Festyn Kaszubski w Baninie, który odbył się 31 sierpnia br. Mimo deszczowej pogody festyn był udany przede wszystkim ze względu na wielość grup artystycznych ("Kacper i Lénka" z Niezabyszewa k/Bytowa, "Lewino" z Lęborka, KGW z Chwaszczyna, orkiestra Dęta z Gniewowa, kapela ze Staniszewa, "Młodzëzna" i "Spiéwné kwiôtczi" z Banina) oraz obecność licznych mieszkańców Banina i okolic. Składamy gorące podziękowania Wszystkim, którzy ofiarnie pomagali przy jego organizacji.

2. Zamknięcie dwóch projektów "Spotkania z Literaturą i Muzyką Kaszub" oraz wydanie śpiewnika "Wanoga z piesnią" Edmunda Lewańczyka - wieloletniego członka ZKP w Żukowie.  Podsumowaniem obu projektów było spotkanie w "Mùlkù" w Miszewku. Przy udziale licznych gości odbył się piękny wieczór, na którym - oprócz książki E. Lewańczyka - promowano też dzieło Aleksandry i Dariusza Majkowskich (red. nacz. "Pomeranii") o tytule "Bibliô dlô dzecy". W części artystycznej wystąpiła "Młodzëzna" oraz grupa "Zymk" z Luzina z zaduszkami kaszubskimi, a także jeden z bohaterów spotkania - E. Lewańczyk. 

Czytany 1511 razy

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Polecamy

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Gościmy

Odwiedza nas 141 gości oraz 0 użytkowników.

szwajcaria-kaszubska.pl