Szlaki turystyczne

Znajdziesz tu informacje na temat miejsc, które są ciekawe do odwiedzenia. Prezentacja wizualizacji i zdjęć oraz opisów szlaków pieszych, rowerowych i Nordic Walking.

poniedziałek, 03 listopad 2014 13:57

Sukces osiemnastolatki z Banina

Autor: 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Przepiękna oprawa towarzyszyła kolejnym etapom Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Anny German. W jego eliminacjach postanowiła wziąć udział Weronika Pryczkowska z Banina i jako jedna z nielicznych z Pomorza dotarła do szczebla ogólnopolskiego

.

Eliminacje szczebla wojewódzkiego odbyły się w Gdańsku. Wzięli w nim udział głównie studenci i absolwenci wyższych szkół muzycznych. Weronika jest tegoroczną maturzystką. Dlatego awans do ćwierćfinałów (zasięg całego kraju) okazał się dla niej miłym zaskoczeniem.

Ten kolejny etap eliminacji odbył się w Ciechocinku. Miał wyłonić dwudziestkę półfinalistów. Konkurencja była już bardzo duża. Weronika zaśpiewała utwór "Dziękuję Ci, mamo". Okazał się dla niej dosyć szczęśliwy, gdyż jego udane wykonanie wprowadziło ją do najlepszej dwudziestki. Była najmłodszą z osób, które przebrnęły ten etap.

- Uważam to za spory sukces. Mieliśmy świetnych instruktorów . Sporo się nauczyłam od nich, ale także od wspaniałych koleżanek, z którymi byłam przez te trzy dni. To jest jedno z moich piękniejszych doświadczeń artystycznych - wspomina osiemnastolatka z Banina.

Półfinał odbył się także w Ciechocinku. W jego efekcie wyłoniono dziesiątkę najlepszych w kraju młodych wykonawców piosenek Anny German. Obradom jury przewodniczyła znakomita polska kompozytorka Katarzyna Goertner. Polscy laureaci wraz z dziesiątką najlepszych z Rosji zaśpiewają na ścisłym finale w Warszawie, 8 listopada. Tego etapu nie udało się jeszcze osiągnąć młodej wokalistce z powiatu kartuskiego. Ale wszystko jeszcze przed nią. Może w przyszłym roku...

Weronika Pryczkowska z Banina

(jd)

Czytany 1921 razy

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Polecamy

Footgolf Przywidz
( / Place zabaw)

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Gościmy

Odwiedza nas 151 gości oraz 0 użytkowników.

szwajcaria-kaszubska.pl