Szlaki turystyczne

Znajdziesz tu informacje na temat miejsc, które są ciekawe do odwiedzenia. Prezentacja wizualizacji i zdjęć oraz opisów szlaków pieszych, rowerowych i Nordic Walking.

wtorek, 18 listopad 2014 17:30

Wskazanie ku przyszłości

Autor: 
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

 Pragnę gorąco podziękować moim Szanownym Wyborcom,  przyjaciołom, kolegom, wszystkim, którym bliska jest idea samorządności. Za Waszą przyczyną otrzymałem  bardzo wysokie poparcie w liczbie 1136 głosów. Jest to trzeci wynik w powiecie, a pierwszy z drugiego miejsca na liście.

 

Tak wysokie poparcie społeczne daje jasne wskazania, by podejmować trud odpowiedzialności za los Małej Ojczyzny. Świadczy o dużej akceptacji moich poczynań w radzie powiatu i wszelkiej społecznej działalności publicznej. Jest to oczywiście powód do satysfakcji, ale także - a może przede wszystkim - zobowiązanie do dalszej intensywnej pracy. Będę podejmował starania, by konsekwencje realizować zamierzone cele.

W moich materiałach wyborczych napisałem: W obszarze moich działań jest przede wszystkim: modernizacja dróg i chodników, rozwój komunikacji zbiorowej, dbałość o bezpieczeństwo mieszkańców, wspieranie działalności rolnej i okołorolnej. Interpelowałem także w kwestiach związanych z oświatą regionalną i kulturą. Z kolei w działalności społeczno-organizacyjnej podejmuję rozliczne inicjatywy na niwie artystycznej, oświatowej i kulturowej, jak choćby wykreowanie Festiwalu Filmów Kaszubskich, którego cztery edycje stały się radością i wspólnym dobrem naszego regionu. Te wszystkie zadania wymagają kontynuacji. Z takim doświadczeniem i z pełnią sił wypływającą z mego wieku (45 lat), pragnę je nadal aktywnie realizować.

Powyższe stwierdzenia w sposób generalny ujmują przyszłe plany. Wśród szczegółowych zadań do priorytetów należy zaś budowa chodnika Miszewo-Dąbrowa przy drodze powiatowej, która notuje najwyższe natężenie ruchu w całym powiecie. Dokumentacja projektowa zadania jest już gotowa. Niestety,  jego realizacja była dotychczas odsuwana. Dłużej już nie wolno jednak zwlekać, gdyż każde kolejne miesiące stają sie coraz bardziej niebezpieczne dla dziesiątek dzieci i dorosłych, które próbują codziennie się tędy przemykać.

Kolejne ważne zadania to: dokończenie budowy drogi z Kczewa do Miszewa, budowa sygnalizacji świetlnej w Baninie przy ul. Borowieckiej (wjazd do szkoły), dokończenie chodnika w Pępowie, polepszenie komunikacji zbiorowej i wiele innych. Będę też bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie od mieszkańców.

Tak jak napisałem na ulotce, chciałbym, by nasze gminy pięknie się rozwijały, stając się przykładem gospodarności i rozwoju kulturowego dla innych obszarów.

Eugeniusz Pryczkowski

Czytany 1511 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 18 czerwiec 2018 19:39

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Polecamy

Folwark ŃEMINO
( / Baza noclegowa)

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Gościmy

Odwiedza nas 134 gości oraz 0 użytkowników.

szwajcaria-kaszubska.pl