Szlaki turystyczne

Znajdziesz tu informacje na temat miejsc, które są ciekawe do odwiedzenia. Prezentacja wizualizacji i zdjęć oraz opisów szlaków pieszych, rowerowych i Nordic Walking.

wtorek, 16 grudzień 2014 13:12

Nowe kaszubskie kolędy i pastorałki

Autor: 
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Spiéwné kwiôtczi Spiéwné kwiôtczi

Solistka Weronika Pryczkowska oraz zespoły "Spiéwné kwiôtczi" działający pod egidą Oddziału Zrzeszenia Kaszubsko -Pomorskiego w Baninie zrealizowali nowe pastorałki i kolędy. Dziecięce "Spiéwné kwiôtczi" nagrały trzy utwory.

Pierwszy z nich to pieśń adwentowa "Na rôrotë" z muzyką Wacława Kirkowskiego. Do kolejnej również autorem nut jest ten sam kompozytor z Sianowa. Nosi tytuł "Na pasterkã". Kompozytorem trzeciej, o tytule "Gwiżdże", jest z kolei utytułowany Jerzy Stachurski z Czeczewa zrzeszony w Związku Autorów i Kompozytorów Scenicznych, który także jest autorem muzyki do dwóch nowych pastorałek "Swiãti kùmk" oraz "Gòdowi wspòmink". Teksty do wszystkich utworów napisał członek Związku Literatów Polskich, Eugeniusz Pryczkowski.

Nowe utwory są bardzo nastrojowe. Wyrażają oczekiwanie na nadejście i radość z narodzenia Chrystusa, inne w niezwykle subtelny sposób skłaniają do rozważania nad istotą tego faktu.

Do wszystkich zrealizowano już teledyski. Pierwsze z nich można już słuchać i oglądać na antenie TV Wybrzeże ( http://www.tvwybrzeze.pl/index.php/archiwum,5 ) w programie "Spiéwné ùczbë", który nieprzypadkowo nawiązuje nazwą do "Spiéwnëch kwiôtków".  (jd)

Czytany 2477 razy Ostatnio zmieniany sobota, 17 styczeń 2015 19:21

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Gościmy

Odwiedza nas 133 gości oraz 0 użytkowników.

szwajcaria-kaszubska.pl