Szlaki turystyczne

Znajdziesz tu informacje na temat miejsc, które są ciekawe do odwiedzenia. Prezentacja wizualizacji i zdjęć oraz opisów szlaków pieszych, rowerowych i Nordic Walking.

środa, 13 lipiec 2016 00:00

Nagrodzeni kaszubscy autorzy

Autor: 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
XVII Targi Książki Kaszubskiej i Pomorskiej w Kościerzynie XVII Targi Książki Kaszubskiej i Pomorskiej w Kościerzynie

Po raz kolejny kościerski rynek wypełnił się wydawcami i autorami z Pomorza i Kaszub. Tradycyjnie targi, których celem jest promocja autorów i wydawnictw literatury kaszubskiej i pomorskiej, nawiązywanie nowych kontaktów i współpracy spotkały się ze sporym zainteresowaniem mieszkańców Kościerzyny, okolicznych powiatów, jak i turystów.

Podczas XVII Targów Książki Kaszubskiej i Pomorskiej w Kościerzynie nagrodzono kilka publikacji autorów z terenu powiatu kartuskiego. Wśród nagrodzonych i wyróżnionych są Elżbieta Pryczkowska z Banina i Jadwiga Hewelt z Przodkowa, które otrzymały główną nagrodę w edycji książki kaszubskiej (publikacje edukacyjne) za „W jantarowi krôjnie dzél I. Ùczbòwnik do kaszëbsczégò jãzëka dlô gimnajum”.  II nagrodę w kategorii śpiewniki otrzymał Sławomir Bronk za śpiewnik „ Pieśni pustej nocy” , III w kategorii publikacje naukowe i popularnonaukowe przyznano Hannie Makurat za tom: "Poezja twórców z kręgu Klëki"natomiast w kategorii literatura piękna w języku kaszubskim za tomik poezji „Lustro rzeki” wyróżnienie otrzymał Jerzy Stachurski.  

- Cieszę się, że komisja konkursowa doceniła moją twórczość w języku kaszubskim. Ten tom powstał w trudnym momencie mojego życia i jest odzwierciedleniem moich głębokich przeżyć i docenienia tego, co nas spotyka każdego dnia – mówi Jerzy Stachurski zdobywca wyróżnienia.

Na konkurs napłynęło 108 pozycji książkowych, co potwierdza stale rozwijający się ruch wydawniczy i czytelniczy w naszym regionie. Wszystkim wydawcom, życzymy wielu udanych publikacji, natomiast czytelnikom dobrej lektury. RW

             

Czytany 1108 razy

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Polecamy

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Gościmy

Odwiedza nas 127 gości oraz 0 użytkowników.

szwajcaria-kaszubska.pl