Szlaki turystyczne

Znajdziesz tu informacje na temat miejsc, które są ciekawe do odwiedzenia. Prezentacja wizualizacji i zdjęć oraz opisów szlaków pieszych, rowerowych i Nordic Walking.

Ze słownika Polsko-Kaszubskiego:morda | pësk, mùnia, flaba (sł. Eugenisz Gołąbek)
wtorek, 26 marzec 2019 14:39

Sukces uczniów w Miszewa

Autor: 
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Z prawej Konrad Łagoda, z lewej Dawid Machalewski Z prawej Konrad Łagoda, z lewej Dawid Machalewski

Uczniowie ze szkoły Podstaowej im. Jana Trepczyka w Miszewie wzięli udział w Wojewódzkim Sejmiku Kaszubskim – Konkurs Wiedzy o Kaszubach i Pomorzu, który już kolejny raz odbył się 23 marca br w Luzinie.

W eliminacjach i podczas finału sprawdzano wiedzę uczniów na temat historii, kultury, geografii, tradycji i języka kaszubskiego. Zmierzyli się z kilkudziesięcioma uczniami z całych Kaszub. Ich wiedza o Małej Ojczyźnie jest imponująca. Uczeń Konrad Łagoda zajął I miejsce, natomiast Dawid Machalewski III miejsce. Laureatów przygotowała do konkursu nauczycielka języka kaszubskiego Elżbieta Pryczkowska.

-To bardzo ważne, aby o swoim regionie wiedzieć jak najwięcej. Historia Kaszubów jest bardzo ciekawa. Dzięki temu,że ją poznawałem, czuje się bardziej z tą ziemią związany – mówi Konrad Łagoda z Banina.

Przed uczniami w przyszłym roku kolejne szczeble Konkursów Wiedzy o Pomorzu organizowane dla szkół średnich przez Klub Studencki „Pomorania”. Życzymy kolejnych sukcesów.

rw

Uczniowie przy pomniku mistrza kaszubskiej historii prof. Gerarda Labudy

Czytany 1012 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 26 marzec 2019 15:12

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Gościmy

Odwiedza nas 204 gości oraz 0 użytkowników.

szwajcaria-kaszubska.pl