Szlaki turystyczne

Znajdziesz tu informacje na temat miejsc, które są ciekawe do odwiedzenia. Prezentacja wizualizacji i zdjęć oraz opisów szlaków pieszych, rowerowych i Nordic Walking.

sobota, 15 czerwiec 2013 23:58

Jantarowy sukces

Autor: 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jantarowy Sukces

Kolejny sukces odnotowała Weronika Pryczkowska reprezentująca gdyńskie liceum i Zrzeszenie Kaszubsko – Pomorskie w Baninie. W sobotę, 8 czerwca, w Checzy Nordowych Kaszëbów w Kosakowie zdobyła pierwsze miejsce na XII Przegląd Pieśni o Morzu organizowanym przez ZKP oddział Dębogórze-Kosakowo. Wykonała dwa utwory w tym „Szëmòt” z repertuaru zespołu „Młodzëzna’. Drugi był w języku polskim.

Jury pracowało w składzie: prof.  UKW w Bydgoszczy K. Pyszkowska, wójt gminy Kosakowo J. Włudzik, muzyk K. Detlaff i  prezes oddziału ZKP D. Tocke. Wykonawcy śpiewali w dwóch kategoriach: zespoły i soliści.

„Jantarowi Bôt”, wykonany ze srebra i bursztynu, przyznano

a) w kategorii zespołów: I miejsce - Młodzieżowy  Chór Gminy  Kosakowo, II  miejsce -  „Jantarki”  z Mostów, III miejsce - Dębogórskie  Kwiatki. Wyróżnienie i nagrodę finansową otrzymał również D. Sanecki za grę na diabelskich skrzypcach.

b) w kategorii solistów: I  miejsce -Weronika  Pryczkowska, II  miejsce - Sara  Muża, III miejsce - Magdalena Mikulska.

 

Jantarowy Sukces

Warto przypomnieć, że w ubiegłych latach dwukrotnie na tym przeglądzie zwyciężały „Spiéwné kwiôtczi”. W nim również występowała Weronika oraz Beata Bach, która także wzięła udział w tegorocznym przeglądzie. Obecnie zespół jest w fazie reorganizacji. Ma nowego choreografa. Tworzy się nowy skład. W kwietniu, maju i czerwcu odbywały się próby mające na celu zbudowanie grupy. Od września mają już ruszyć regularne działania. Zespołowi w zupełnie nowym składzie życzymy sukcesów podobnych do tych, które były przed kilkoma laty. (ep)

Jantarowy Sukces

Czytany 11600 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 16 czerwiec 2013 15:07

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Polecamy

Dwa mieszkania wakacyjne
( / Baza noclegowa)

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Gościmy

Odwiedza nas 147 gości oraz 0 użytkowników.

szwajcaria-kaszubska.pl