Szlaki turystyczne

Znajdziesz tu informacje na temat miejsc, które są ciekawe do odwiedzenia. Prezentacja wizualizacji i zdjęć oraz opisów szlaków pieszych, rowerowych i Nordic Walking.

Ze słownika Polsko-Kaszubskiego:grzebak | grzebadło, grzebajk (sł. Eugenisz Gołąbek)
poniedziałek, 13 grudzień 2021 03:03

Sukcesy uczniów SP nr 1 w Żukowie

Autor: 
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Sukcesy uczniów SP nr 1 w Żukowie Sukcesy uczniów SP nr 1 w Żukowie

Znaczący sukces odnieśli uczniowie SP nr 2 im. Jana Heweliusza w Żukowie. Aż dwoje z nich zajęło czołowe miejsca w jubileuszowym XXV Konkursie Wiedzy o Kaszubach. Trzeba podkreślić, że rywalizowali oni z 500 innymi uczniami z całego kaszubskiego regionu.

Kluczem do sukcesu okazało się wykonanie czegoś znacznie wykraczającego poza same odpowiedzi na pytania. Tak własnie uczyniła znakomita większość uczestników. Natomiast Franciszek Tusk, który zdobyl pierwsze miejsce w kategorii klas IV-VI, napisał wywiad ze Sługą Bożym Biskupem Konstantynem Dominikiem. W związku z tym, że postać ta jest patronem 2021 roku właśnie jej dotyczyło wiele z zagadnień. Żeby ułożyć wywiad, trzeba było dosyć dobrze poznać życie i zasługi tej wybitnej osobowości, zmarłej w opinii świętości w 1942 r. W inny– bardziej artystyczny - sposób uczyniła to Lidia Szałkowska z kl. II. Zaśpiewała po kaszubsku pieśń poświęconą biskupowi, co spotkało się ze znakomitym przyjęciem komisji oceniającej. Lidia zdobyła nagrodę specjalną red. nacz. „Dziennika Bałtyckiego”. Laureatom serdecznie gratulujemy! (ep)

Czytany 518 razy

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Polecamy

Hotel ** Janta Dziemiany
( / Baza kulinarna)

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Gościmy

Odwiedza nas 346 gości oraz 0 użytkowników.

szwajcaria-kaszubska.pl