Szlaki turystyczne

Znajdziesz tu informacje na temat miejsc, które są ciekawe do odwiedzenia. Prezentacja wizualizacji i zdjęć oraz opisów szlaków pieszych, rowerowych i Nordic Walking.

piątek, 03 sierpień 2012 17:04

Kapliczki, krzyże i figury przydrożne.

Autor:  Redakcja portalu Szwajcaria-Kaszubska.pl
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Kapliczka przy skrzyżowaniu obok Kościoła w Goręczynie

W dziale galeria znajdują się zdjęcia kapliczek, krzyży i figur przydrożnych. http://szwajcaria-kaszubska.pl/galeria/kaszubskie-kapliczki


Wznoszone w intencjach dziękczynnych i błagalnych, częstokroć  miejsca dramatycznych wydarzeń. Stawiano je raz z prośbą i jako podziękowanie. Budowano je wspólnie, staraniem całej społeczności, bądź jako prywatne intencje. Rzeźby, obrazy. Kapliczki z obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej. Matka Boska z Dzieciątkiem na ręku, w koronie i pięknie zdobionym płaszczu.

Znaki wiary i pamięci o ludziach, zdarzeniach minionych czasach. Nieodłączny element kaszubskiego krajobrazu.

Po zarejestrowaniu w portalu (Pomoc) prosimy zamieszczać fotografie kapliczek i świętych obrazów z Kaszub, drewnianych rzeźb, kapliczek w kaszubskim krajobrazie. Jeżeli jest to możliwe prosimy również o opisy i znane historie związane z kapliczką.

 

Zdjęcia można także nadsyłać za pomocą poczty elektronicznej Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .


Czytany 14631 razy Ostatnio zmieniany sobota, 10 listopad 2012 01:24

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Gościmy

Odwiedza nas 140 gości oraz 0 użytkowników.

szwajcaria-kaszubska.pl