Szlaki turystyczne

Znajdziesz tu informacje na temat miejsc, które są ciekawe do odwiedzenia. Prezentacja wizualizacji i zdjęć oraz opisów szlaków pieszych, rowerowych i Nordic Walking.

niedziela, 18 maj 2014 00:04

Sanctus JP2 - Droga pielgrzyma

Autor: 
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Trasa Gdańsk - Rzym - Grecja - Gdańsk Trasa Gdańsk - Rzym - Grecja - Gdańsk Na podstawie google.maps.pl

Powrotna droga Pielgrzymów, którzy wyruszyli 12 kwietnia z kościoła Św. Brygidy w Gdańsku przebiegała różnymi trasami i środkami transportu. Piotr wracał samolotem, Wojtek i Zbyszek wraz z Piotrem Kuryło wracali samochodem, a Jan zdecydował się na powrót rowerem, ale inną trasą.

Jan postanowił przeprawić się promem z miejscowości Bari we Włoszech, do Igoumentas w Grecji, a potem na północ, do Polski rowerem. Jednak jego plan musiał ulec zmianie z przyczyn logistycznych. W Igoumentas okazało się, że jego rower został zablokowany TIR-em płynącym do Patras, na południu Grecji. Jan zszedł z promu w przepięknym greckim porcie Patras.

Tutaj rozpoczęła się jego nowa przygoda rowerowa. Droga do Polski wiodła przez górzyste tereny Grecji, Macedonię, Bułgarię, Serbię, Rumunię, Węgry, Słowację. 18 maja Jan chce zakończyć rozpoczętą trasę rowerową, przybywając do kościoła Św. Brygidy na mszę niedzielną, która odbędzie się o godz. 18.30. Szczegółowy opis - po powrocie Jana do domu.

 

Jan dokumentował fotografiami tylko niektóre dni wspólnego pielgrzymowania, najczęściej chwile radosne, spotkania z przyjaciółmi, spotkania z pielgrzymami z różnych stron świata. Podczas chwil trudnych i wymagających wzmożonego wysiłku lub skupienia, podczas kanonizacji nie wykonywał fotografii.

Oto jego fotorelacja z trasy do Rzymu, spotkań przed i po kanonizacji Jana Pawła II i Jana XIII oraz części drogi powrotnej prowadzącej przez piekną Italię:

 

 

Mapka - na podstawie google.maps.pl

Czytany 2355 razy Ostatnio zmieniany piątek, 08 sierpień 2014 14:16
Administrator

Redakcja

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Polecamy

Hotel Kiston
( / Baza noclegowa)

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Gościmy

Odwiedza nas 135 gości oraz 0 użytkowników.

szwajcaria-kaszubska.pl