Szlaki turystyczne

Znajdziesz tu informacje na temat miejsc, które są ciekawe do odwiedzenia. Prezentacja wizualizacji i zdjęć oraz opisów szlaków pieszych, rowerowych i Nordic Walking.

poniedziałek, 15 czerwiec 2015 18:29

VIII Wojewódzki Konkurs Pieśni im. Jana Trepczyka w Miszewie

Autor: 
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
VIII Wojewódzki Konkurs Pieśni im. Jana Trepczyka w Miszewie VIII Wojewódzki Konkurs Pieśni im. Jana Trepczyka w Miszewie

Pieśni miłe dla ucha

Pieśni Jana Trepczyka - choć bardzo miłe dla ucha - nie są zbyt łatwe w wykonaniu, zarówno od warstwy tekstowej, jak i muzycznej. Jednak wciąż są lubiane przez uczniów i nauczycieli. Około trzydziestu z nich przybyło na Wojewódzki Konkurs im. J. Trepczyka do Miszewa.

- Właściwie w tym roku odbywa sie on po raz dziesiąty, mimo że w nazwie widzimy liczbę osiem. A to dlatego, że z początku jego zasięg był powiatowy, po dwóch latach poszerzyliśmy go - wyjaśniła na początku Dorota Richert, dyrektor szkoły w Miszewie, której już jedenasty rok patronuje ten wybitny poeta kaszubski.

Tegoroczne zmagania wysłuchało jury w składzie: Tatiana Slowi - dziennikarka i wokalistka, Eugeniusz Pryczkowski - dziennikarz i literat oraz - jako przewodniczący - dr Sławomir Bronk - wykładowca Akademii Muzycznej.

- Poziom był wyrównany.  Były to bardzo dobre prezentacje. Trzeba przyznać, że pojawiło się sporo bardzo utalentowanych wykonawców z Kaszub - podkreślał przewodniczący.

Dzieci przedstawiały po dwa utwory, w tym jeden Trepczyka. Drugi najczęściej był autorstwa współczesnych twórców.

- Bardzo mile się słucha tych piosenek. Należy dbać, by ten konkurs mógł się rozwijać - podkreślał wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Albin Bychowski, który jest także wiceprezesem współorganizatora konkursu - obok SP im. J. Trepczyka w Miszewie - Oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Baninie. Obecny był też burmistrz Gminy Żukowo Wojciech Kankowski oraz przewodniczący RM Witold Szmidtke.

Jak co roku, najwięcej małych wokalistów jest z powiatu kartuskiego. Po raz pierwszy pojawili się też reprezentanci z powiatu lęborskiego i Gdyni. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, dyplomy i upominki. Wśród nich był nowy śpiewnik „Wanoga z piesnią”  Edmunda Lewańczyka oraz tom wierszy "Nowòtné spiéwë i wiersze" Jana Karnowskiego. Konkurs poprowadziły nauczycielki szkoły Elżbieta Pryczkowska i Katarzyna Michałowska.

VIII Wojewódzki Konkurs Pieśni im. Jana Trepczyka w Miszewie

 

Wyniki:

Kategoria klas "0"- I,
I miejsce - ex aequo: Miłosz Tetrycz, ZKiW w Dzierżążnie i Daniel Radecki - Mikulicz, SP w Miszewie
II miejsce - Anna Turzyńska, SP w Grzybnie
III miejsce - duet: Liliana Komarnicka i Julia Zielińska, SP w Żukowie

Kategoria II - III kl.:

I miejsce - duet: Martyna Korczyńska i Paweł Serkowski - ZKiW w Brodnicy Górnej
II miejsce - duet: Filip Kąkol i Seweryn Cybulski - ZKiW w Dzierżążnie
III miejsce - ex aequo: Julia Grot- SP w Tuchomiu i Jakub Czoska - SP w Miszewie

Kategoria kl. IV - VI:
I miejsce - ex aequo: Magdalena Malotka - Trzebiatowska - ZKiW w Dzierzążnie i Natalia Dembkowska - ZKP O/Banino
II miejsce - duet: Weronika Korczyńska i Rozalia Skorowska - ZKiW w Brodnicy Górnej
III miejsce - duet: Natalia Klawińska i Anna Ledeman - SP w Miszewie.

Wyróżnienia otrzymali: Agnieszka Leszczyńska - NSP w Popowie, Agnieszka Buba - SP nr 6 w Gdyni oraz duet Alicja Szmuda i Patrycja Wujec - SP w Luzinie. Nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie pod kątem poprawności językowej odebrała Aleksandra Biłanicz z Banina. Za najlepiej wykonany utwór Jana Trepczyka Nagrodę Specjalną otrzymał duet Alicja Szmuda i Patrycja Wujec.

(ep)

VIII Wojewódzki Konkurs Pieśni im. Jana Trepczyka w Miszewie

Czytany 1249 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 18 czerwiec 2018 19:34

Skomentuj

Komentarz zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez redakcję.


Proszę rozwiązać proste zadanie (blokada antyspamowa):

Skocz do:

Polecamy

Zdjęcie z galerii

Ostatnie komentarze

Gościmy

Odwiedza nas 147 gości oraz 0 użytkowników.

szwajcaria-kaszubska.pl